“Mežaparka” apmeklētājiem pieejami divi vides objekti - Ziemassvētku eglīšu labirints un svētku instalācija “Betlēmes stāsts”

Drukāt
“Mežaparka” apmeklētājiem pieejami divi vides objekti - Ziemassvētku eglīšu labirints un svētku instalācija “Betlēmes stāsts”

12.12.2016

Lai dāvātu iedzīvotājiem tuvojošos svētku noskaņu, no 9. decembra kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” iedzīvotājiem ir pieejami divi vides objekti – Ziemassvētku eglīšu labirints, kas tapis Rīgas pilsētas vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” ietvaros, un svētku instalācija “Betlēmes stāsts”.

Mežaparka” eglīšu labirintu veido vairāk nekā 200 eglītes, kas sagatavotas, tīrot meža stigas un ceļmalas. Labirinta galapunktā apmeklētājus sagaidīs pārsteigums – ikvienam būs iespēja ar dažādu krāsu gaismas diožu palīdzību „iekrāsot” Ziemassvētku egles rotājumus paša izvēlētās krāsās. “Mežaparka” eglīšu labirinta idejas autors ir SIA “Rīgas meži”, bet līdzautore – rīdziniece Ineta Zalāne.

„Betlēmes stāsts” ir svētku instalācija, kas 2014. gadā tapusi sadarbībā ar RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studentiem. Instalāciju veido 30 finiera figūras dabiskajā lielumā – Jēzus, Marija, Jāzeps, trīs gudrie, zemnieki, eņģeļi un dažādi dzīvnieki – kamielis, ēzelis, govis un aitas. Visas figūras ir mākslinieciski apgleznotas, bet īpaši gaismas efekti radīs papildus siltuma un Ziemassvētku brīnuma noskaņu.

Blakus „Betlēmes stāstam” un egļu labirintam atrodas arī lielā „Mežaparka” egle, daudzu mazu eglīšu konstrukcija, kuras augstums sasniedz gandrīz 20 metrus.  

„Betlēmes stāsts” un „Mežaparka” egle priecēs parka apmeklētājus līdz janvāra beigām. Abus vides objektus būs iespējams aplūkot katru dienu no plkst. 12.00 līdz 19.00. Atkarībā no laika apstākļiem ekspozīcijas apskates laiks var mainīties.

Plašāka informācija - SIA “Rīgas meži” mājas lapā www.rigasmezi.lv un “Mežaparka” “Facebook” lapā www.facebook.com/parksmezhaparks.

 

Foto galerija.