Sveic dzimšanas dienā un pavada pensijā ilggadējo mežsargu Ziedoni Gunāru Ozoliņu

Drukāt
Sveic dzimšanas dienā un pavada pensijā ilggadējo mežsargu  Ziedoni Gunāru Ozoliņu

18.04.2016

SIA “Rīgas meži” darbinieki piektdien sveica savu kolēģi, ilggadējo mežsargu Ziedoni Gunāru Ozoliņu 79. dzimšanas dienā. Pēc gandrīz 40 gadu ilga darba mūža mežsarga amatā Z.G. Ozoliņš nolēmis doties pelnītā atpūtā.

Mežsargam tika pasniegti Rīgas domes Atzinības raksts un SIA “Rīgas meži” Goda raksts par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu Rīgas mežu apsaimniekošanā.

Par mežsargu Ziedonis Gunārs Ozoliņš sāka strādāt 1980. gadā, kad viņa atbildībā bija PSRS Kara mežniecības teritorijas padomju armijas poligonā Mangaļsalā, kā arī teritorijas Sāmsalā Igaunijā, Skultē pie Rīgas lidostas un citur.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad 1991. gadā tika pieņemts lēmums par padomju karaspēka daļu izmantoto mežniecību nodošanu Latvijai, Z.G. Ozoliņš turpināja darbu Mangaļsalā, kur līdzdarbojās Mangaļsalas poligona atmīnēšanā, kopumā attīrot teritoriju no 4 tonnām trotila. Pavisam 1992. gadā no Mangaļsalas tikuši izvesti 600 dzelzceļa vagoni ar armijas munīciju, atminas mežsargs.

Kopš tā laika Z.G. Ozoliņš turpināja strādāt par mežsargu Rīgas pilsētai piederošajās meža teritorijās Mangaļsalā. Viņš vienmēr cienīts kolēģu vidū un vairākkārt atzīts arī par SIA “Rīgas meži” Rīgas mežniecības labāko mežsargu.

Vēl dažas dienas pirms aiziešanas pensijā Z.G. Ozoliņš pašaizliedzīgi piedalījies divu ugunsgrēku dzēšanā.  Mežsargs apņēmies arī turpmāk neliegt savu padomu un palīdzību “Rīgas mežu” apsaimniekošanā, kurā uzkrājis nenovērtējamu pieredzi un zināšanas.