N.Ušakovs: "Mežaparka" Lielās estrādes pārbūve ļaus godam sagaidīt Latvijas simtgadi un nākotnē piesaistīt Rīgai pasaules klases mūziķus

Drukāt
N.Ušakovs:

29.02.2016

Pateicoties Rīgas pašvaldības, Kultūras ministrijas un  Finanšu ministrijas sadarbībai, panākta vienošanās, kas ļaus īstenot "Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijas projektu.

Foto: G.Poikāns

“Pateicoties atbalstam un labai sadarbībai ar Kultūras ministriju un Finanšu ministriju, mēs varēsim īstenot šo vērienīgo projektu, kuram ir liela simboliska nozīme, sagaidot mūsu valsts simtgadi un Dziesmu svētku 150. gadskārtu. Taču vienlaikus tas ir arī ekonomiski pamatots risinājums – pārbūvētā estrāde ļaus Rīgai piesaistīt pasaules klases māksliniekus, kuri tagad parasti izvēlas koncertēt Tallinā, jo tur ir estrāde ar atbilstošu ietilpību. Līdz ar to varam cerēt uz tūristu skaita pieaugumu,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.


Lai to nodrošinātu, Valsts kase  piešķirs Rīgas domei aizņēmumu uz 30 gadiem ar nulles procentu likmi. Plānots, ka "Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijai un pārbūvei varēs saņemt aizņēmumu līdz  45 miljoniem EUR, bet precīza summa tiks noteikta atbilstoši izstrādātajam tehniskajam projektam, veicot  atbilstošās iepirkuma procedūras. Šādu lēmumprojektu šodien atbalstīja Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.

Līdz  2018. gadam tiks pabeigta  "Mežaparka" estrādes rekonstrukcijas darbu 1. kārta, pārbūvējot un paplašinot skatītāju sēdvietu zonu un izbūvējot pazemes apjomu, kur tiks izvietotas tirdzniecības un ēdināšanas zonas, kā arī tualetes. Plānots, ka šeit varēs izvietot  līdz 35 000 sēdvietu vai 60 000 stāvvietu.

Savukārt līdz 2021. gadam plānots pabeigt jaunas estrādes būvniecību  atbilstoši Jura Pogas  arhitektu biroja izstrādātajam projektam, kas 2007. gadā uzvarēja starptautiskā konkursā. Tas ļaus uz skatuves vienlaikus izvietoties vairāk nekā 11 000 koristu.


Informācija: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa