Sākas 2012. gada meža atjaunošanas sezona

Drukāt
Sākas 2012. gada meža atjaunošanas sezona

03.04.2012

Uz vienu nedēļu kokaudzētavā "Norupe" bija atnācis pavasaris...

Foto: J.Vazdiķis

Kokaudzētavā sākas priežu stādiņu šķirošana un pakošana. Pirms vešanas uz mežu stādiņi tiek apstrādāti ar insekticīdiem pret kukaiņu bojājumiem. Pirmie 17 tūkstoši priežu stādu jau ir "aizbraukuši" uz Garkalnes - Juglas mežniecību. Vasaras puķu sēkliņas turpina dīgt, sadīgušās turpinām piķēt...
Taču kopsummā šogad tiek plānots atjaunot 343 ha meža. Neliela daļa, ap 30 ha, tiks atstāta atjaunoties dabiski (priežu un melnalkšņu kultūras). Pārējais tiks apstādīts. Lielāko daļu stādījumu (232 ha) sastādīs priede, taču tiks stādītas arī egles un melnalkšņi. Katrīnas mežniecībā Limbažu novadā nedaudz tiks stādīti arī ozoli.
Stādīšana uzsākta šā gada 31. martā Olaines iecirknī. Pašlaik stādmateriāla gan trūkst, tāpēc Daugavas un Juglas-Garkalnes mežniecībās stādīšana turpināsies arī rudenī. Nedaudz stādmateriāla iepirkts no Jaunjelgavas un Strenču kokaudzētavām. 

Arī Olaines iecirknī uzsākta meža stādīšana. Ierīkoti jau 10,2 ha priežu kultūru. Kamēr vien iespējams, tiek koptas arī jaunaudzes. Vietas, kuras iecienījuši atpūtnieki, iecirkņa darbinieki sakopuši saviem spēkiem.