“EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” – jaunais RĪGAS MEŽU vides izglītības nosaukums un zīmols

Drukāt
“EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” – jaunais RĪGAS MEŽU vides izglītības nosaukums un zīmols

10.05.2023

“EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” ir jaunradītais SIA “Rīgas meži” vides izglītības centra un programmas nosaukums un zīmols. Tie tika publiskoti ceturtdien, 11.maijā, iepazīstinot plašāku sabiedrību arī ar īpašām vides izglītības aktivitātēm.

“Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra stāsta: “Vēlējāmies, lai jaunais nosaukums un zīmols ir precīzs, uzrunājošs un atmiņā paliekošs. Tādēļ tajā ir trīs lakoniski vārdi, kas raksturo “Rīgas mežus”, uzņēmuma un tā vides izglītības filozofiju un saturu – “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”! Līdz ar šiem jauninājumiem, paplašinām arī vides izglītības saturu un aktivitāšu piedāvājumu.”

Jaunais zīmols un nosaukums ir unikāls – tas ir pašu radīts, kā arī iesniegts Patentu valdē reģistrācijai. Tādējādi ir nodrošināta preču zīmes intelektuālā aizsardzība un vienreizīgums. Gan nosaukums, gan zīmols veidots atbilstoši atjaunotajai “Rīgas mežu” zīmola stila grāmatai.

 

“EkVidO2” centrā – pirmā Putnu būrīšu taka un unikāla divkameru putnu mājiņa

Ar stāstiem par dažādiem putniem, to būrīšiem un jaunu būrīšu izlikšanu, “Rīgas mežu” dabas un vides aizsardzības speciālista Edmunda Račinska vadībā, tika atklāta arī pirmā Putnu būrīšu taka. Tas ir apmēram kilometru garš izzinošs maršruts centra apkārtnes mežā. Taka tapusi sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) speciālistiem. Tajā ir ap 30 dažādām putnu sugām domātas mājiņa, kā arī informācija par tajās mītošajiem lidotājiem.

 

Sadarbībā ar LOB pastaigas laikā tika izlikti arī pieci jauni būrīši – mizložņa, erickiņa / dzeguzes, mazo dobumpērētāju un eksperimentālais baltās cielavas / melnā erickiņa divkameru būrītis. Vides izglītības centrs ir viena no pirmajām vietām Latvijā, kur ir šāds unikāls divkameru būris.

 

Nākotnē Putnu būrīšu taku plānots papildināt ar dažādiem uzskates materiāliem un arī ar citām putniem domātām mājiņām.

 

Jaunā Amatu māja, izstāde “Koku stāsti” un vēsturiski izdevumi par mežsaimniecību

Līdz ar jaunā zīmola un nosaukuma publiskošanu, tika atklāta arī centra jaunā Amatu māja, kā arī tajā esošā pirmā izstāde “Koku stāsti”. Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar vienu no centra partneriem un tuvākajiem kaimiņiem – Ogres Mūzikas un mākslas skolu. Turklāt atklāšanas pasākumā muzicēja arī skolas jaunie mūziķi.

 

Pagājušajā gadā centrā notika skolas audzēkņu radošais plenērs. Tā laikā jaunie mākslinieki radīja izstādītos darbus – tajos attēloti centra teritorijā augošie koki. Plānots, ka šādi radošie plenēri kļūs par “EkVidO2” tradīciju, sniedzot iespēju jauniem māksliniekiem īstenot savas radošās ieceres un izstādīt darbus centra telpās.

 

Tāpat Amatu mājā iepazīstamas dabas speciālista Uģa Rotberga grāmatas un izdevumi par mežsaimniecību, galvenokārt no starpkaru Latvijas laika. 

 

Amatu mājā notiks dažādas vides izglītības aktivitātes, kā arī ir iespēja rīkot pasākumus, seminārus.

 

Par “EkVidO2

“Rīgas mežu” vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” (līdz šim – “Zaļā klase”) piedāvā iespējas aizraujošā veidā visu vecumu interesentiem iepazīt un izzināt dabu. Proti, dažādas mācību ekskursijas mežā, izzinošas pastaigas Rīgas nozīmīgākajos parkos, koku stādīšanas talkas, kā arī citas aktivitātes. Šogad “EkVidO2” vides izglītības aktivitātēs piedalījušies jau vairāk nekā 5000 cilvēku, savukārt pērn – ap 3500.

 

“EkVidO2” komanda ir pateicīga par atbalstu un sadarbību centra attīstībā un atklāšanā – pirmkārt, jau “Rīgas mežu” kolēģiem, kā arī Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un pedagogiem – gan māksliniekiem, gan mūziķiem, Ogres novada pašvaldībai, t.sk. būvvaldei un daudziem citiem.

 

Plašāk par vides izglītības centru “EkVidO2” un tā piedāvājumu: https://ej.uz/s5zk. “EkVidO2” atrodas Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē: https://ej.uz/sbqv.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

 

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

 

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu, kā arī pirmo reizi sagatavoja Ilgtspējas pārskatu.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

Ieva.Berzina@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi/

https://www.facebook.com/EkVidO2/

LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [48]