“Rīgas mežu” dārznieki un puķu audzētāji gandarīti par vasaras puķu stādījumu krāšņumu

Drukāt
“Rīgas mežu” dārznieki un puķu audzētāji gandarīti par vasaras puķu stādījumu krāšņumu

15.07.2020

 Otrdien, 14.jūlijā, SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” dārznieki, uzņēmuma vadība un vasaras ziedaugu stādāmā materiāla piegādātāju pārstāvji devās ikgadējā Rīgas pilsētas vēsturiskā centra, Pārdaugavas un apkaimju 2020.gada vasaras sezonas ziedu dobju un apstādījumu apskatē.

 Uzmanība tika veltīta ne vien vasaras puķu dobju stādījumu kvalitātes novērtēšanai, bet arī skatot dobju iekļaušanos parkā esošo koku, apkārtesošas apbūves un pilsētas kopējā ainavā. Stādījumu ierīkošanas un uzturēšanas kvalitāte tika novērtēta ļoti pozitīvi, ziedu audzēšanas profesionāļi uzteica gan “Rīgas mežu” apstādījumu plānošanas speciālistu veikumu, gan dārznieku ikdienas rūpes par ziedu zīmējumu kopšanu.

Pašu dārznieku, dārzkopju un ainavu arhitektu aizklātā balsojumā izrādījās, ka visvairāk balsu atdots par dobi skvērā Kuldīgas un Slokas ielas krustojumā. Šī bija dārznieces Aelitas Strujevičas un viņas kolēģu uzvara. Vairākus gadus pēc kārtas uzvarētāja godu spēja noturēt Uzvaras parka lielā dobe Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā.

Šogad Rīgas dārzos, parkos un skvēros ar vasaras puķēm apstādītas dobes ap 3000 m2 platībā, bet dobēs, ziedu piramīdās, ziedu grozos un vāzēs pavisam kopā iestādītas vairāk nekā 54 tūkstoši vasaras ziedaugu, izveidojot 77 ziedu mākslas darbus.

Kā ik gadu, vasaras puķu stādījumi priecē rīdziniekus un pilsētas viesus no maija līdz pat oktobra beigām.

(Attēlā – dobe Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā)