Jaunumi

Drukāt
 • Noslēdzies ikgadējais stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  06.04.2021

  Noslēdzies ikgadējais stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  Lai pievērstu Rīgas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņu uzmanību inovatīvai bioekonomikai, šogad – koksnes biorafinēšanai jeb visa koksnes potenciāla izmantošanai, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” jau piekto gadu ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizēja stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

  Lasīt vairāk
 • Koksnes ķīmijas eksperimenti virtuālā mācību ekspedīcijā

  04.03.2021

  Koksnes ķīmijas eksperimenti virtuālā mācību ekspedīcijā

  Ja koksnes biorafinēšanas rezultātā koksnes produkti var būt pat virtuļos, tad arī mācību ekspedīcijas var būt virtuālas. Tā 26. februārī uz virtuālu ekspedīciju mežā un koksnes pārstrādes uzņēmumos 60 labākos Latvijas vispārizglītojošo skolu skolēnus vecumā no 16 līdz 19 gadiem aicināja SIA “Rīgas meži” un tās sadarbības partneri a/s “Latvijas valsts meži”, koncerns “Latvijas Finieris” un biedrība “Zaļās mājas”.

  Lasīt vairāk
 • Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  24.01.2021

  Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  Lai vairotu jauniešu zināšanas un izpratni par koksnes biorafinēšanu – visas koksnes potenciāla izmantošanu, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizē stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

  Lasīt vairāk
 • Vides izglītības projekts Zaļā klase: Zaļš iet kopā ar visu!
 • Zaļajā klasē dzīvo zaļi un glābj vaļus

  23.07.2020

  Zaļajā klasē dzīvo zaļi un glābj vaļus

   R. Ezera teikusi, ja “stundas, kuras pavadīju mežā, es būtu nosēdējusi bibliotēkā, manās zināšanās droši vien būtu mazāk robu”. Līdz 1. septembrim vispārizglītojošo skolu bibliotēkas ir slēgtas, tāpēc loģisks solis tomēr ir doties mežā. Un tā pašā vasaras vidū pārgājienā uz Rīgas mežiem devās nometnes “Dzīvot zaļi” dalībnieki – Ogres 1. vidusskolas 6.–8. klašu audzēkņi skolotāju Ivetas Žugres un Anitas Miglenieces pavadībā.

  Lasīt vairāk
 • Noslēdzies stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  31.03.2020

  Noslēdzies stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  Lai pievērstu Rīgas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņu uzmanību mežsaimniecības nozarei, sevišķi meža atjaunošanai, t.sk., agrotehniskajai un jaunaudžu kopšanai, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizēja stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

  Lasīt vairāk
 • Jaunaudzes Rīgas mežos un Latvijas skolās

  25.02.2020

  Jaunaudzes Rīgas mežos un Latvijas skolās

  Mežkopībā jaunaudze ir pirmais kokaudzes attīstības periods no audzes izveidošanās līdz 10 gadu vecumam baltalkšņu audzēs, 20 gadu vecumam bērzu audzēs un līdz pat 40 gadu vecumam priežu un egļu audzēs. Savukārt Latvijas vispārizglītojošajās un profesionālajās mācību iestādēs jaunaudze ir topošie speciālisti no 16 līdz 19 gadu vecumam.

  Lasīt vairāk
 • Harijs Poters un Rīgas Valsts tehnikuma kokapstrādes ordenis Zaļajā klasē

  05.11.2019

  Harijs Poters un Rīgas Valsts tehnikuma kokapstrādes ordenis Zaļajā klasē

  Ir pamatotas aizdomas, ka slavenā britu Potersāgas autore Dž. K. Roulinga pirmām kārtām ir kokapstrādes speciāliste un tikai tad rakstniece, kinoscenāriste un producente, jo vienīgi kokapstrādes speciālists vislabāk zina, no kādas koksnes gatavots zizlis liekams Harija Potera un no kādas koksnes gatavots zizlis atkal – Voldemorta rokās.

  Lasīt vairāk
 • 16.07.2019

  Drošības jostas, drošības spilveni un drošības noteikumi Zaļajā klasē skolēnu vasaras brīvlaikā

  Meži un pļavas, ceļi un ūdeņi skolēnu vasaras brīvlaikā atšķiras no mežiem un pļavām, ceļiem un ūdeņiem skolēnu mācību gada laikā. Mežos un pļavās, uz ceļiem un pie ūdens skolēnu vasaras brīvlaikā emocijas sit augstu vilni – pārgalvība un bravūra, vēlme pašapliecināties un izcelties, izaicinājumi un sacensības, bet, galvenais, iespēja izrauties no pieaugušo grožiem.

  Lasīt vairāk
 • 16.04.2019

  Noslēdzies stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  Lai vairotu jauniešu zināšanas un izpratni par meža un bioekonomikas nozīmi vides problēmu risināšanā, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizēja stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

  Lasīt vairāk
 • Uz Zaļo klasi ar “Porsche 911”

  21.03.2019

  Uz Zaļo klasi ar “Porsche 911”

  Viens no galvenajiem varoņiem ASV asa sižeta filmā “Ātrs un bez žēlastības” ir nevis policists Braiens O’Konors, bet gan viņa vāģis “Porsche 911”. Izrādās, ka laikposmā no 2002. līdz 2012. gadam šo automobiļu sēdekļos tika izmantotas detaļas no Latvijas bērza saplākšņa! Tiesa, ātrums ir nāvējošs – filmēšanas laikā tika sadragāts ne tikai šis, bet vēl citi 318 augstas klases autiņi.

  Lasīt vairāk
 • Dinozauri, bambusi un ziepju burbuļi Zaļajā klasē

  20.01.2019

  Dinozauri, bambusi un ziepju burbuļi Zaļajā klasē

  Kamēr Latvijas Dabas muzejs, gluži tāpat kā Francijas Luvra, Versaļas pils un Orsē muzejs, pēc labākajām muzeju tradīcijām nav atvērts apmeklētājiem pirmdienās un otrdienās, tikmēr Latvijas dabai šajā ziņā ierobežojumu nav, piemēram, uz Rīgas mežiem var droši doties arī pirmdienās un otrdienās!

  Lasīt vairāk
 • Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  20.01.2019

  Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

  Lai vairotu jauniešu zināšanas un izpratni par meža un bioekonomikas nozīmi vides problēmu risināšanā, AS “Latvijas Valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizē stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

  Lasīt vairāk
 • Bioloģiskā daudzveidība Zaļajā klasē

  11.10.2018

  Bioloģiskā daudzveidība Zaļajā klasē

  Rīgas mežos valda liela bioloģiskā daudzveidība. Taču tas, ka apkārt pulcējas Zariņi, Bērziņi un Ozoliņi, Dzeņi, Baloži un Kraukļi, uzreiz vis neliecina par mežu. Tādus uzvārdus nēsā arī skolēni no Ogres un Jaunogres vidusskolas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Bauskas ģimnāzijas, Ulbrokas vidusskolas un Ikšķiles vidusskolas.

  Lasīt vairāk
 • Špikot no dabas. Saruna ar Zaļās klases vadītāju Lauru Slišāni

  02.10.2018

  Špikot no dabas. Saruna ar Zaļās klases vadītāju Lauru Slišāni

  Laikraksts “Diena”

  "Spējas pazīt dabu ir handikaps turpmākajā dzīvē," ir pārliecināta SIA Rīgas meži vides izglītības projekta Zaļā klase vadītāja Laura Slišāne. Paplašināt bērnu redzesloku, kaut nedaudz sagatavot dzīvei un darbam, iedvesmot ar savu piemēru – tā ir Lauras un viņas kolēģu ikdiena, organizējot mācību ekskursijas Ogres pusē.

  Lasīt vairāk
 • Sīkie eksperti Zaļajā klasē: kas jādara, ja mežā satiek vilku

  24.07.2018

  Sīkie eksperti Zaļajā klasē: kas jādara, ja mežā satiek vilku

  Kamēr jūnijā un jūlijā Rīgas mežos laiku pa laikam tiek pārsisti karstuma rekordi, tikmēr Zaļajā klasē gudrībā, asprātībā un spēkos sitās sīkie eksperti no Ikšķiles “Ķiparu nama”, sīkie dabas bērni no Olaines ekonometnes un sīkie sportisti no “Nogare-ji” karatē kluba.

  Lasīt vairāk
 • Lapas, nātres un citi zvēri maijā Zaļajā klasē

  11.06.2018

  Lapas, nātres un citi zvēri maijā Zaļajā klasē

  Maijs – tas ir lapu mēnesis: vieniem – pavasara modes lapas, otriem – pēdējās burtnīcu lapas, trešiem – feisbuklapas un mājaslapas vai, tfu, tfu, tfu, – slimības lapas. Bet īstās – gaiši zaļās, tumši zaļās, salātzaļās, dzeltenzaļās un sūnu zaļās – ir mežā. Un, ja tā, tad jālaižas lapās.

  Lasīt vairāk
 • Ave, Sol! – meža kalendārs Zaļajā klasē

  10.05.2018

  Ave, Sol! – meža kalendārs Zaļajā klasē

  Efektīvai laika plānošanai un darbu organizēšanai izmanto galda kalendāru, sienas kalendāru, noplēšamo vai piezīmju kalendāru... Bet, ja laiku un darbus gribas plānot vēl efektīvāk, tad izmanto meža kalendāru. Tajā jaunais gads sākas nevis ziemā, bet pavasarī, jo mežā visi dzīvo pēc saules.

  Lasīt vairāk
 • Ar “labvakar” un “labrīt” Zaļajā klasē glābj zemi, mežu un putnus

  05.03.2018

  Ar “labvakar” un “labrīt” Zaļajā klasē glābj zemi, mežu un putnus

  Tieši tāpat kā 1988. gada 31. janvārī aizsākās leģendārais LTV1 raidījums “Labvakar”, tā 2018. gada 28. februārī ar “Labrīt” aizsākās Zaļās klases mācību ekskursija “Palīdzi Zemei!”

  Lasīt vairāk
 • Malkas krāvēja Protagora skola jeb jauniešu debates Zaļajā klasē par meža nozari

  05.01.2018

  Malkas krāvēja Protagora skola jeb jauniešu debates Zaļajā klasē par meža nozari

  Izrādās, ka sengrieķu filozofs un debašu tēvs Protagors bijis malkas nesējs un pieņemts mācībā pie Dēmokrita tikai tādēļ, ka pratis racionāli kraut malkas saišķus! Izskolojies pats, Protagors skoloja citus un nopelnīja savam laikam milzu naudu... Un, ja ar racionālu prātu var pelnīt, tas noteikti jāattīsta.

  Lasīt vairāk
 • Oskara ceremonija Zaļajā klasē

  14.11.2017

  Oskara ceremonija Zaļajā klasē

  Ulbrokas vidusskolas 4. d klasē mācās ņiprs zēns Oskars Tālešs – un, ja skolā iet kaut viens Oskars, tad, grozies, kā gribi, tā ir oskarota skola. Tiesa, Amerikas Kinoakadēmijas balvu Ulbrokas vidusskola vēl nav saņēmusi, taču Zaļo karogu – gan! Un tas nozīmē, ka šīs skolas skolēni dzīvo un domā zaļi.

  Lasīt vairāk
 • Ciklons “Marija” Zaļajā klasē

  06.10.2017

  Ciklons “Marija” Zaļajā klasē

  Kamēr šā gada 2. oktobrī Latvijai ar brāzmainu vēju tuvojās ciklons “Marija”, tikmēr Zaļajai klasei ar brāzmainu enerģiju tuvojās Ogres 1. vidusskolas 1. klases skolēni.

  Lasīt vairāk
 • No Rīgas iet vilciens uz... Ogri. Nākamā pietura – Zaļā klase

  22.09.2017

  No Rīgas iet vilciens uz... Ogri. Nākamā pietura – Zaļā klase

  R. Ezera, redzot aizbrāžamies kaut kur vilcienu, esot teikusi, ka tur pretim savai laimei aizbrauc vismaz viens cilvēks. Bet, ja iekāpj Rīgas–Zilupes vilcienā un izkāpj Ogres stacijā, tad var atbraukt pretim ne tikai savai laimei, bet arī mežam.

  Lasīt vairāk
 • Zaļā klase + Ogres Zilie kalni = Meža zinību diena 2017

  21.09.2017

  Zaļā klase + Ogres Zilie kalni = Meža zinību diena 2017

  Ja sajauc zaļo krāsu ar zilo, tad pēc vizuālās mākslas standartiem sanāk ziepes, bet pēc bioloģijas – Meža dienas. 15. septembrī šī teorija tika pierādīta jau trešo gadu pēc kārtas: Zaļā klase piedalījās “Meža zinību dienā 2017” Ogres Zilajos kalnos. Un piedalīties nozīmē dalīties. Šajā gadījumā – ar meža zinībām.

  Lasīt vairāk
 • Aklie dunduri dzeļ ar smaidu... Tikai Zaļajā klasē!

  02.08.2017

  Aklie dunduri dzeļ ar smaidu... Tikai Zaļajā klasē!

  Ja Zaļās klases meža zinības ierodas apgūt bērnu un jauniešu centrs “Smaids”, tad nav variantu – ir jāsmaida! Tā pat nav izvēle, tā ir etiķete. Un to 31. jūlijā ievēroja pat aklie dunduri. Tas nenozīmē, ka tie nedzēla. Dzēla... Bet ar smaidu!

  Lasīt vairāk
LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [498]