Valmieras teātra viesizrāde "No saldenās pudeles" Mežaparka Zaļajā teātrī

Drukāt
Valmieras teātra viesizrāde

05.08.2012

Šā gada 5. augustā ar Valmieras teātra viesizrādi "No saldenās pudeles" noslēdzās Mežaparka Teātra un mūzikas svētki.

Foto: I.Zihmanis

Fotogalerija: Valmieras teātra viesizrāde "No saldenās pudeles" Mežaparka Zaļajā teātrī


Visam pagastam zināms, ka lepnā Marija katram netīkamam preciniekam pasniedz glāzi etiķskāba jāņogu vīna, to saldeno glabādama īstajam sirds āķītim. Bet mājām tik ļoti vajag jaunu un apsviedīgu saimnieku, jo tām jau otrajā paaudzē ir tikai saimnieces! Lai sakārtotu gan sētu, gan sirdslietas, visa saime ķeras pie lietas, kā nu prot.

«Te nu es beidzot pateikšu visu par latviešiem!» puspajokam, pusnopietni sola režisors Felikss Deičs, ķerdamies pie sava sestā Rūdolfa Blaumaņa darba iestudējuma. Komiskiem un dramatiskiem pārpratumiem pilnajā lugā režisors atradis kuplu latviešu raksturu buķeti: stūrgalvjus un trača cēlājus, klusos «dziļos ūdeņus» un tos, kuriem sirds kā uz delnas. Tādi cilvēki bijuši visos laikos, tāpēc izrādes notikumi ir pārcelti uz tagadni. Kaut gan pati joku luga, kā to dēvēja pats autors, tapusi 1901. gadā, gadu pirms «Skroderdienām Silmačos», un daudzējādā ziņā to var uzskatīt par Rūdolfa Blaumaņa visslavenākās komēdijas tiešu priekšteci.

Lomās: Māra Mennika, Baiba Valante, Dace Eversa, Ilze Lieckalniņa, Ruta Birgere, Aigars Apinis, Oskars Morozovs, Mārtiņš Liepa, Māris Bezmers un Ģirts Rāviņš.
Izrādes scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone.