SIA Rīgas meži lūdz Mežaparka apmeklētājus cienīt citam citu!

Drukāt
SIA Rīgas meži lūdz Mežaparka apmeklētājus cienīt citam citu!

01.02.2012

Atbildot uz portālā „Delfi” 31.01.2012. publicēto rakstu „Mežaparka pastaigu vietas pārvērstas par maksas šoseju”

Maksas iebraukšana Mežaparkā paredzēta tikai Lielās estrādes teritorijā esošā Ziemas parka viesiem. Tas darīts tāpēc, lai apmeklētājiem, kuru vidū pārsvarā ir ģimenes ar maziem bērniem, nodrošinātu pēc iespējas ērtāku piekļuvi Ziemas parkam, jo no Mežaparka robežas līdz Lielajai estrādei ir pietiekami liels attālums un Ziemas parka apmeklējums citādi var izvērsties par diezgan nopietnu pārbaudījumu. Daudzi parka apmeklētāji, tai skaitā ģimenes ar bērniem, nāk ar savu sporta inventāru, kuru no sabiedriskā transporta atnest nav nemaz tik viegli.

Darbdienās Mežaparkā iebrauc apmēram 30 apmeklētāju automašīnas, bet brīvdienās – apmēram 150. Katru nedēļas nogali Ziemas parku apmeklē apmēram 3000 cilvēku. Tas ir pietiekami liels skaits, lai tiktu ņemtas vērā arī viņu intereses.

Maksas iebraukšana Mežaparkā atļauta vienīgi no Viestura prospekta puses, un automašīnas ar maksas caurlaidēm drīkst pārvietoties vienīgi pa Ostas prospektu līdz Lielajai estrādei. Šis maršruts ar sarkanu līniju iezīmēts pielikumā esošajā kartē. Mežaparka platība ir 380 ha, un tajā ir pietiekami daudz citu pastaigām domātu celiņu, pa kuriem maksas transporta kustība nedrīkst notikt.

Autotransporta kustība Mežaparkā pilnībā aizliegta netiks, jo tajā atrodas gan Lielā Dziesmu svētku estrāde, gan SIA „Rīgas meži” centrālais birojs, gan privātās mājas, gan kafejnīcas un citi objekti. Šī iemesla dēļ atļautā autotransporta kustība notiek tikai ar SIA „Rīgas meži” izsniegtām caurlaidēm. Tāpat jāņem vērā, ka Atpūtas aleja un Ostas prospekts ir Rīgas pilsētas teritorijā esošas ielas, kurās lielākajā daļā paredzēta gan ietve, gan braucamā daļa. Kustība caur Mežaparku nepieciešama arī operatīvajam transportam – „ātrajai palīdzībai”, ugunsdzēsējiem un policijai.

Šī iemesla dēļ SIA „Rīgas meži” lūdz vecākus pieskatīt savus bērnus, kuri pie BMX trases slidinās no kalniņa lejā uz Ostas prospekta braucamo daļu. Tā darīt nedrīkst, un šie bērni pakļauj sevi nopietnām briesmām.

Mežaparka teritorijā ir spēkā ceļazīme Nr. 528 „Dzīvojamā zona”, kas atrodas Ostas prospektā 100 m attālumā no pagrieziena uz Viestura prospektu. Tāda pati zīme atrodas arī pie ieejas Mežaparkā no Meža prospekta. Atļautais braukšanas ātrums parka teritorijā ir 20 km/h.

Diemžēl ļaunprātīgi braucēji, tai skaitā bez caurlaidēm, tiešām atrodas. Tāpēc Mežaparkā pēc SIA „Rīgas meži” lūguma regulāri dežurē gan valsts policija, gan RD municipālā policija, kuru uzdevums ir apturēt un sodīt gan tos autovadītājus, kuri iebrauc parka teritorijā bez caurlaidēm, gan autovadītājus, kuri parka teritorijā pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu. Tādā veidā ļaunprātīgie braucēji riskē saņemt diezgan nopietnu sodu.

SIA „Rīgas meži” aicina visus Mežaparka apmeklētājus cienīt vienam otru un respektēt arī citu intereses!

01.02.2012.