„Mežaparkā” atkal redzēts alnis

Drukāt
„Mežaparkā” atkal redzēts alnis

22.05.2014

Kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” teritorijā, Ostas prospektā, šā gada 22. maijā ap plkst. 8.00 redzēts alnis. Spriežot pēc pēdām un aculiecinieka apraksta, tas bijis paliela auguma aļņu bullēns. Šis ir jau otrais gadījums, kad „Mežaparkā” redzēts alnis – arī 2012. gada maijā parka teritorijā bija iemaldījies aļņu teļš.

Foto: I.Zihmanis

Fotogalerija: Aļņa pēdas Ostas prospektā, 22.05.2014.


Tā kā aļņi ir lieliski peldētāji, iespējams, ka dzīvnieks Mežaparkā nonācis, pārpeldot Ķīšezeru. Aļņu mazuļi dzimst maija beigās un jūnija sākumā un uzturas kopā ar māti līdz brīdim, kad tai piedzimst nākamie mazuļi. Tāpēc šis alnis visdrīzāk ir gadu vecs un nupat kā nošķirts no mātes.  

SIA „Rīgas meži” lūdz „Mežaparka” apmeklētājus būt uzmanīgiem un dzīvniekam bez vajadzības netuvoties. Tāpat ieteicams uzmanīt bērnus un turēt saitē suņus. Alnis ir miermīlīgs dzīvnieks un cilvēkam neuzbrūk, ja neskaita aļņu mātes, kuras aizstāv savus mazuļus. Taču pārbiedēts dzīvnieks var uzvesties visai neaprēķināmi. Ieteicams uzmanīties arī autovadītājiem – aļņi apzinās, ka ir lieli dzīvnieki, un no automašīnām diez ko nebaidās.

Alnis (Alces alces) ir vislielākais dzīvnieks Latvijā. Tas var sasniegt divu metru augstumu līdz skaustam, gandrīz trīs metru garumu un 300-350 kg svaru. Alnis ir viens no vecākajiem Latvijas iemītniekiem un dzīvo šeit jau kopš ledus laikmeta beigām. Gadsimtiem ilgi tas bijis mūsu vienīgais briedis un par alni iesaukts tikai pirms kādiem simt gadiem. Lietuvieši un reizēm arī latgalieši alni vēl tagad sauc par briedi. Rīgas pilsētai piederošajos mežos mīt ap simts aļņu.