Kontakti

  1. Rīgas Meži
  2. Centrālais birojs (arī korespondencei) Jūrmalas gatve 78d, Rīga, LV1029
  3. Juridiskā adrese: Ostas prospekts 11, Rīga, LV1034
  4. Tālr.: +371 67415710,
  5. Fakss: +371 67415726
  6. E-pasts: rigasmezi@riga.lv
Visi kontakti

Liepājas teātra viesizrāde "Malēnieši" Mežaparka Zaļajā teātrī

Drukāt
Liepājas teātra viesizrāde

03.08.2012

Šā gada 3. augustā plkst. 19.00 Mežaparka Zaļajā teātrī ar izrādi "Malēnieši" viesojās Liepājas teātris.

Foto: I.Zihmanis

Fotogalerija: Liepājas teātra viesizrāde "Malēnieši"

"Malēnieši" noritēja jautrā un dinamiskā gaisotnē, un izrādes gaitu nespēja sabojāt pat pēkšņi uznākušais lietus. Izrāde Jura Rijnieka režijā tapusi pēc Raiņa un Jēkaba Zvaigznītes joku stāstiem.
Ir svarīgi prast pasmaidīt pašiem par sevi, un tāda iespēja te noteikti bija. "Malēnieši" ļāva ielūkoties malēniešu paradumos, uzzināt viņu domas par dažādām lietām un procesiem un pasmaidīt par viņu "gudrību". Ne jau parasti ļaudis pazudušu runu mēģina no zemes izrakt ar lāpstām vai nupat uzceltajā, bet bez gaismas palikušajā rātūzī saules gaismu ar maisiem sanest. Izrādes gaitā tika pavēstīts arī stāsts par nedaudz vientiesīgo, bet lādzīgo un lempīgo Odumu no Vucansētas, kurš savā ceļā satiek izmanīgo plenderi no Rīgas – Cīruli-Vīruli un dodas viņam līdzi uz pilsētu gudrības mācīties un sievu sameklēt.
Iestudējumam oriģinālmūziku sarakstījis dziedātājs un komponists Niks Matvejevs un, lai arī sākumā mūzikas tika plānots daudz mazāk, gala rezultātā tapusi izrāde, kurā aktieriem dziedamā teksta ir vairāk nekā runājamā. Izrādes scenogrāfiju veidojis mākslinieks Varis Siliņš, bet horeogrāfiju - Inga Krasovska.