Lielā talka Mežaparkā 27. aprīlī

Drukāt
Lielā talka Mežaparkā 27. aprīlī

27.04.2013

Šā gada 27. aprīlī Lielās talkas ietvaros SIA „Rīgas meži” organizēja kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” sakopšanas darbus. Talkā piedalījās vairāki simti dalībnieku, kuri sapulcējās ap plkst. 9.30 pie kafejnīcas „Meža puķe” Ostas prospekta un Atpūtas alejas krustojumā.

Foto: I.Zihmanis

Talkā „Mežaparkā” piedalījās Rīgas domes deputāti no saraksta „Saskaņas centrs/Gods kalpot Rīgai”, kuru vidū bija arī Rīgas mērs Nils Ušakovs un vicemērs Andris Ameriks. Talkā piedalījās arī arodbiedrība LABA, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts, sociāli nozīmīgu projektu centrs „Varonis” un augstskolas EIHSEBA un Latvijas Biznesa koledžas studenti. Dalību pasākumā ņēma arī Ints Teterovskis kopā ar kori „Balsis”, kuri Lielās talkas gaitā nodarbojās ar „plaušu tīrīšanu”, dziedot Mežaparka Lielajā estrādē. Talkas darbus organizēja un vadīja SIA „Rīgas meži” darbinieki.

Fotogalerija: Lielā talka "Mežaparkā" 2013. gada 27. aprīlī

Talkas gaitā no izkoptā „Mežaparka” pameža tika aizvākti krūmi un zari, kurus pārvērtīs šķeldā. Ar iegūto šķeldu plānots noklāt jaunveidojamās parka pastaigu takas posmu, kas ved cauri bioloģiski augstvērtīgai priežu audzei parka ziemeļu daļā, un atkailinātās koku saknes pie Ķīšezera pludmales. Tika sakopta parka Ķīšezera piekraste, Zaļais teātris un Lielās estrādes teritorija, kā arī vākti atkritumi un atjaunots smilšu segums Bērnu rotaļu pilsētiņā.

Tādā veidā kopīgiem spēkiem „Mežaparks” tika godam sagatavots gaidāmajai vasaras sezonai, kurā, neskaitot Dziesmu svētkus, ir ieplānota virkne citu vērienīgu pasākumu. Pirmais no tiem būs Veselīga dzīvesveida diena, kas „Mežaparkā” norisināsies 1. maijā.