Izdots pirmais Rīgas ekotūrisma ceļvedis "Šmerlis"

Drukāt
Izdots pirmais Rīgas ekotūrisma ceļvedis

16.03.2012

14. martā plkst. 11.00 Mežaparka Lielās estrādes telpās tika prezentēta grāmata "Šmerlis. Rīgas ekotūrisma ceļvedis", ko klajā laidusi izdevniecība "Jumava". Grāmatas autors ir Aivars Jakovičs, pazīstams Vides aizsardzības kluba aktīvists.

Foto: F64

Fotogalerija: Grāmatas "Šmerlis. Rīgas ekotūrisma ceļvedis" atklāšana

Lai iepazīstinātu galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus ar Rīgas un tās apkārtnes mežiem, SIA “Rīgas meži” iecerējusi izdot ekotūrisma ceļvežu sēriju no septiņām grāmatām, kurā lasītāji tiks iepazīstināti ar visiem Rīgas mežiem – to vēsturi, floru un faunu, pastaigas takām, ievērojamākajām vietām un citiem interesantiem faktiem. Izdevniecība “Jumava” tikko laidusi klajā pirmo sērijas grāmatu “Šmerlis. Rīgas ekotūrisma ceļvedis”, kura 14. martā tika prezentēta
Mežaparka Lielās estrādes sanāksmju zālē. Pasākumā piedalījās Rīgas vicemērs Andris Ameriks un SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

- Pirmais Rīgas ekotūrisma ceļvedis ir veltīts Šmerļa mežam, kas var lepoties ar aptuveni 200 gadu vecām priežu audzēm un vislielāko bioloģisko daudzveidību galvaspilsētas centra tuvumā. Mežs  un tā apkārtne ceļvedī ir aplūkota no ģeogrāfiskā, bioloģiskā un vēsturiskā aspekta. Līdz ar to varam būt droši, ka ceļvedis atklās ko jaunu un būs interesants un noderīgs gan tūristiem,  gan arī pašiem rīdziniekiem, - grāmatas atklāšanā teica "Rīgas mežu" valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

Šmerļa ceļvedis ietver kā vēsturisko daļu, tā pastaigu maršrutus un svarīgu informāciju par Šmerļa mežā sastopamajām koku un augu sugām. Ceļvedi papildina 122 krāsaini zīmējumi un 18 kartes.

Ceļvedis būs lieliska lasāmviela visiem ekoloģiskā dzīvesveida piekritējiem un citiem dabas mīļotājiem, jo palīdzēs izprast dabā notiekošos procesus un sniegs daudz jaunas informācijas par meža un tajā augošiem kokiem un augiem kopumā. Kopā ar ceļvedi dažās stundās varēs iepazīt slavenās Rīgas priedes, dižkokus, neparastus brīnumkokus, Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamos biotopus, dažādu sugu augus un gleznainus ezerus, kā arī Šmerļa meža un tā apkārtnes vēsturiskos objektus.

Plašāku informāciju var iegūt, sazinoties ar SIA "Rīgas meži" kultūras projektu vadītāju Elitu Ploksti:

Tel.: 67012666

Mob.tel.: 29353060

E-pasts: elita.plokste@riga.lv