ASV Neatkarības dienas pikniks Mežaparkā 2.jūlijā

Drukāt
ASV Neatkarības dienas pikniks Mežaparkā 2.jūlijā

03.07.2012

2.jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē notika ASV Neatkarības dienas svinību pasākums, kurā piedalījās Ministru prezidents V. Dombrovskis, citi valdības pārstāvji, ASV latvieši un Latvijā dzīvojošie amerikāņi.

Foto: I.Zihmanis

Fotogalerija: ASV Neatkarības dienas svinības Mežaparkā 2.jūlijā

Uzrunājot klātesošos, aizejošā ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere šo pasākumu sauca gan par priecīgu, gan skumju, jo daudzus no klātesošiem viņa redz pēdējo reizi pirms došanās atpakaļ uz ASV, kur viņa ieņems amatu kā augsta ranga Valsts departamenta amatpersona.

Gārbere savā runā pieminēja arī Latvijas Bruņoto spēku upurus Afganistānā, kur Latvijas karavīri atrodas kopā ar ASV un NATO spēkiem. Gārbere pavēstīja arī to, ka šogad aprit ASV neatkarības 236.gadadiena un 90 gadi, kopš Latvijai un ASV pastāv diplomātiskās attiecības. Viņa dalījās arī atmiņās par saviem kontaktiem ar Latvijas iedzīvotājiem un Latvijas dabu, īpaši izceļot savus ikdienas skrējienus pa pludmali Jūrmalā.

Jaunais ASV vēstnieks Latvijā būs Marks Pekala, kura iepriekšējais amats bijis ASV Valsts departamenta Cilvēkresursu biroja Iesācēju nodaļas vadītājs. Pekala reiz strādājis ASV vēstniecībā Igaunijā, bet viņa vectēvs pirms Otrā pasaules kara  atbrauca no Lietuvas uz Liepājas ostu, lai no tās emigrētu uz Rietumiem.

Pasākumu apmeklēja ap 1000 cilvēku.