"Mežaparkā" tiks rekonstruēti asfaltētie gājēju celiņi

Drukāt

01.07.2015

Trešdien, 1. jūlijā, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja 204 031 EUR piešķiršanu no infrastruktūras fonda "Mežaparka" asfaltēto gājēju celiņu rekonstrukcijai virzienā no vēsturiskās parka ieejas Meža prospektā uz bērnu rotaļu pilsētiņu.

Foto: F64

"Mežaparka" attīstības lokālplānojums paredz esošo gājēju celiņu rekonstrukciju, kā arī jaunu gājēju celiņu izbūvi līdz 2020.gadam. Lokālplānojuma izstrādes gaitā veiktajā izpētē tika konstatēts, ka "Mežaparka" apmeklētāju skaits sasniedz 1,7 miljonus cilvēku gadā. Parkā regulāri notiek valsts mēroga publiskie pasākumi, piemēram, Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, Pasaules koru olimpiāde u.c. Šāda mēroga pasākumu laikā parka apmeklētāju skaits sasniedz pat 80 000 cilvēku dienā.


Parkā notiek arī dažādi publiski sporta, piemēram, skriešanas un nūjošanas, treniņi un sacensības. Ikdienā parku ļoti aktīvi izmanto Mežaparka, Čiekurkalna, Sarkandaugavas un Mīlgrāvja iedzīvotāji, kā arī to augsti novērtē cilvēki praktiski no visiem Rīgas mikrorajoniem. Parka celiņus pastaigām izmanto māmiņas ar bērnu ratiņiem, bet ģimenes ar bērniem dodas uz parkā esošajiem bērnu rotaļu laukumiem. Daudzi apmeklētāji celiņus izmanto dažāda veida sportiskām aktivitātēm, kā skriešana, nūjošana, skrituļslidošana, rollerslēpošana, velobraukšana u.c.

Rekonstrukcijai paredzētie parka celiņi nav atjaunoti pēdējos 30 gadus. Līdz ar to ir steidzami nepieciešama celiņu rekonstrukcija, lai nodrošinātu rīdzinieku un pilsētas viesu atpūtas iespējas, uzlabotu parka kultūrvēsturisko vidi, infrastruktūru, teritorijas pieejamību un funkcionālo izmantojamību, kā arī celtu parka apmeklētāju vispārējo komforta un drošības līmeni.


Informāciju sagatavoja:

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.