Muzeju naktī Lielajā estrādē - Koks kā Dzintara pirmsākums

Drukāt
Muzeju naktī Lielajā estrādē - Koks kā Dzintara pirmsākums

13.05.2014

Šā gada 17. maijā aizvadīta Muzeju nakts "Mežaparkā", kur Latvijas lielākie meža nozares pārstāvji aicināja uz izstādi  "Iepazīsties – Koks!" un daudzām citām ar koku saistītām interesantām aktivitātēm.

Fotogalerija: Muzeju nakts "Mežaparkā"

17. maijā
visā Latvijā jau desmito reizi  ar daudzveidīgu programmu notika akcija "Muzeju nakts", kurā jau trešo gadu piedalījās arī Latvijas lielākie meža nozares pārstāvji - AS "Latvijas valsts meži", SIA "Rīgas meži", Latvijas Kokrūpniecības federācija, vairākas Latvijas universitātes un citu izglītības programmu pārstāvji. Interesenti tika aicināti aplūkot "Mežaparka" Lielajā estrādē apskatāmo izstādi "Iepazīsties – Koks!", kā arī darboties radošajās darbnīcās un daudzās citās interesantās aktivitātēs. Šā gada "Muzeju nakts" tēma bija „Dzintars – sarkanā krāsa”, bet izstādē bija apskatāms Dzintara pirmsākums – Koks.

No plkst. 19.00 līdz 01.00 apmeklētāji varēja aplūkot izstādes ekspozīciju, kas izvietota "Mežaparka" Lielās estrādes telpās. Tā sniedz plašu ieskatu Latvijas mežsaimniecībā un kokapstrādē, parādot meža audzēšanas procesu no meža iestādīšanas brīža  līdz gatava kokmateriāla iegūšanai – no sēklas līdz dēlim.  Izstāde ir piesātināta ar interesantiem faktiem par Latvijā audzētā un apstrādātā koka plašo pielietojumu pasaulē.

Izstādes telpās "Muzeju nakts" ietvaros darbojās SIA "Rīgas meži" stends, kurā uzņēmuma speciālisti iepazīstināja ar Rīgai piederošo mežu vēsturi, stāstīja par Rīgas mežos sastopamajām koku sugām un vadīja intelektuālas spēles, kas palīdz labāk iepazīt mežu un tā iemītniekus.

Visi bērni un pieaugušie varēja darboties radošajās darbnīcās, un viena no tām bija "Rīgas mežu" radošā darbnīca, no kuras katrs varēja aiznest sev līdzi piemiņas lietu un pašdarinātu sveču lampiņu.

Jaunākajiem pasākuma dalībniekiem ļoti patika kāda sena latviešu koka rotaļlieta, ar kuru bērni varēja rotaļāties, sacensties uz laiku un pat veidot zīmējumus.

 

Papildu informācija:

Kaspars Erts

Projektu vadītājs, Kultūras un atpūtas parks „Mežaparks”

Mob. tālr. 28271267

E-pasts: kaspars.erts@riga.lv