Kontakti

  1. Rīgas Meži
  2. Centrālais birojs (arī korespondencei) Jūrmalas gatve 78d, Rīga, LV1029
  3. Juridiskā adrese: Ostas prospekts 11, Rīga, LV1034
  4. Tālr.: +371 67415710,
  5. Fakss: +371 67415726
  6. E-pasts: rigasmezi@riga.lv
Visi kontakti

Lepni zem Latvijas karoga „Mežaparkā”

Drukāt
Lepni zem Latvijas karoga „Mežaparkā”

19.11.2013

2013. gada 16. un 17. novembrī no plkst. 17.00 līdz 22.00 kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” festivāla „Staro Rīga” ietvaros notika pasākums „Lepni zem Latvijas karoga!”

Fotogalerija: Lepni zem Latvijas karoga "Mežaparkā"

Rudens tumšākajā laikā „Mežaparka” apsaimniekotāji – SIA „Rīgas meži” – organizēja pasākumu „Lepni zem Latvijas karoga”.  Tas izpelnījās apmeklētāju atsauksmes kā viens no labākajiem "Staro Rīga" objektiem, kuru divu dienu laikā apmeklēja vairāk nekā 10 000 cilvēku.

„Mežaparka” alejas no Rīgas Zooloģiskā dārza līdz Lielajai estrādei tika izgreznotas ar vairāk nekā 100 karogiem, veidojot sarkanbaltsarkano karogu aleju, kuras turpinājumā pirmo reizi bija iespējams vienkopus aplūkot Latvijas pilsētu un novadu karogus.

Nonākuši Lielās estrādes teritorijā, apmeklētāji varēja atdot godu pasaulē lielākajam Latvijas karogam, kas nosedza gandrīz visu kora podestūru un kura izmērs bijar vairāk nekā 1000 kvadrātmetri. Šo karogu pašuva SIA "Latvijas tekstils". Tam līdzās no degošām svecītēm veidoti latvju ornamenti atgādināja par šīs vietas lielo nozīmi mūsu tautas vēsturē. Tieši "Mežaparka" Lielajā estrādē 1988. gada 7. oktobrī notika tautas manifestācija "Par tiesisku valsti Latvijā".

Ikviens varēja piedalīties gaismas objekta – mirdzošās „Latvijas” veidošanā, noliekot pie karoga savu līdzi paņemto svecīti.

Virs lielākā pasaulē karoga tika projicēta filma par Latvijas nacionālajām vērtībām un uzņēmumiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē un ar savu darbību nodrošina valsts ekonomisko stabilitāti – tādiem kā A/S „Latvijas valsts meži”, SIA „Latvijas Tekstils”, A/S „Latvijas Finieris”, A/S „Latvijas Gāze”, A/S „Latvijas balzams”, A/S „Latvijas Maiznieks”, Latvijas Biškopības biedrība un citiem.

Lielās estrādes ēkā visus gaidīja augstāk minēto uzņēmumu pārstāvji, kuri piedāvāja iepazīties ar savām prezentācijām un piedalīties viņu organizētajās aktivitātēs. Tāpat bija iespējams iepazīties ar mežsaimniecības un kokrūpniecības nozares izstādi „Iepazīsties – koks!”.  

Pasākuma kulminācija 16. un 17. septembrī notika plkst. 20.00, kad klātesošie varēja vērot iespaidīgu uguns rituālu un ar savu labo domu spēku piešķirt enerģiju krāšņajām uguns skulptūrām.To autori bija pazīstamie Latvijas uguns mākslinieki Andris Džiguns, Aleksejs Geiko un Kristaps Krolls.

Pasākums „Lepni zem Latvijas karoga!” ar dzīvo uguni un karogiem uzrunāja mūsu patriotisma jūtas, sasildīja sirdis un ļāva aizdomāties par vērtībām, kas mūs vieno un dara bagātus, liekot lepoties ar savu valsti!