Jauns rekords 1.maijā „Mežaparkā” – lielākais Latvijas karogs pasaulē

Drukāt
Jauns rekords 1.maijā „Mežaparkā” – lielākais Latvijas karogs pasaulē

26.04.2013

Veselīga dzīvesveida dienas ietvaros 1.maijā „Mežaparkā” tiks uzstādīts jauns pasaules rekords. Tiks izrādīts līdz šim lielākais Latvijas karogs pasaulē, kas nosegs teju visu Dziesmu svētku estrādes centrālo daļu.

Veselīga dzīvesveida diena 1.maijā kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks”  šogad notiks jau trešo reizi. Pasākuma laikā ikviens apmeklētājs varēs uzzināt par dažādām veselīga dzīvesveida un sporta aktivitātēm, kas uzlabo veselību un dzīves kvalitāti. Kopā šogad būs vairāk nekā 40 aktivitātes, kurās varēs iesaistīties visi interesenti. Pasākums ir domāts gan tiem, kas sporto, gan tiem, kas nekad to nav darījuši. Visas aktivitātes pasākuma laikā ir bez maksas.

 1. maijam ir liela nozīme Latvijas vēsturē. Tā ir Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena. Latvijas lielākā vērtība ir stipri un veseli iedzīvotāji, kuri savu valsti var kopīgi veidot stabilu un spēcīgu. Latvijas nozīmīgākais valsts simbols ir sarkanbaltsarkanais karogs. Tādēļ SIA “Latvijas Tekstils” Veselīga dzīvesveida dienā 1. maijā pasniegs Latvijas iedzīvotājiem simbolisku dāvanu – līdz šim lielāko Latvijas karogu pasaulē.

 Karoga platība būs vairāk nekā 1000 kvadrātmetru, un  plānotais izmērs ir 22,5 x 45 metri. Karogs nosegs divas trešdaļas Lielās estrādes koru sēdvietu. No šī karoga varētu sašūt vairāk nekā 900 parastos karogus. Ja karogu izvietotu vertikāli, tas būtu astoņstāvu mājas augstumā. Līdz šim lielākā Latvijas karoga izmēri bijuši 6x12 m. Šis karogs tiek izmantots militārajās parādēs un redzams zem helikoptera, kas parādes laikā lido gar 11. novembra krastmalu.

 Kā norāda SIA „Latvijas tekstils” pārstāvji, ideja uzšūt pasaules lielāko Latvijas karogu viņiem radās, meklējot interesantas lietas par Latviju, kas līdz šim vēl nav realizētas. Sākotnēji uzņēmuma pārstāvji plānoja pārsniegt pasaules rekordu par lielāko sašūto karogu, taču izrādījās, ka šim mērķim ir vajadzīgi krietni iespaidīgāki resursi. Tādēļ 1. maija pasākums, ko SIA „Latvijas tekstils” pārstāvji nosauca par "1. Lielā karoga dienu" būs pirmais mēģinājums tuvoties pasaules rekordam un vienlaikus arī dāvana Latvijas dzimšanas dienā 4.maijā.

 

Papildus informāciju sniegs:

 

Elga Zēģele

Daļas „Mežaparks” vadītāja

tālr.: 67015299

SIA "Rīgas Meži"

www.facebook.com/parksmezhaparks

www.twitter.com/parksmezhaparks

www.draugiem.lv/parksmezhaparks