Veselīga dzīvesveida diena 2013. gada 1.maijā - pavasara lielākie sporta svētki

Drukāt
Veselīga dzīvesveida diena 2013. gada 1.maijā - pavasara lielākie sporta svētki

19.03.2013

Pavasara lielākie sporta svētki Latvijā viennozīmīgi ir Veselīga dzīvesveida diena, kas 1. maijā jau trešo gadu notiks „Mežaparkā”. Šo gadu laikā pasākums nemitīgi attīstījies, tādējādi kļūstot par pavasara nozīmīgāko aktīvās atpūtas notikumu.

Kultūras un atpūtas parks „Mežaparks” ir viena no Rīgas zaļākajām vietām un ir ļoti piemērota dažādām fiziskām aktivitātēm. Tieši tāpēc SIA „Rīgas meži” katru gadu 1. maijā aicina uz „Veselīga dzīvesveida dienu” visus cilvēkus, kas vēlas nodoties dažādām fiziskām aktivitātēm, lai tiem būtu iespēja bezmaksas izmēģināt gan sev zināmus sporta veidus, gan samērā jaunas aktivitātes un prakses.

Fotogaleriju no 2012. gada Veselīga dzīvesveida dienas var apskatīt ŠEIT.

 „Sports ikvienu var padarīt laimīgāku” – tā skan galvenais pasākuma sauklis. Nav šaubu tam, ka sportošana patiešām padara mūs laimīgākus, jo katru gadu ar aktīvās atpūtas cienītājiem pārpildītās „Mežaparka” atpūtas alejas ir kā pierādījums šī saukļa patiesumam. Pagājušajā gadā „Veselīga dzīvesveida diena” pulcēja 25 000 apmeklētāju. Vērtējot pēdējo divu gadu pieredzi, var secināt, ka šogad būs vēl lielāka pasākuma apmeklētība.

2012. gadā notikušajā pasākumā tika organizētas gan vairākas komandu sporta disciplīnas, gan individuālie sporta veidi. Kopā ar dažādām veselības uzlabošanas procedūrām tās bija vairāk nekā 25 dažādas aktivitātes, kurās bez maksas varēja iesaistīties ikviens pasākuma dalībnieks.

Šogad esam parūpējušies par to, lai ikkatrs mūsu apmeklētājs varētu atrast sev piemērotu nodarbi pasākuma laikā. „Veselīga dzīvesveida dienā” jums būs iespēja vērot un pašu spēkiem izmēģināt vairāk nekā 40 dažādas aktivitātes uz divām skatuvēm un arī pārējā parka teritorijā.

Veselīga dzīvesveida dienas 2013 programma un karte dabūjama ŠEIT

 Lielā skatuve, kas atradīsies Lielās estrādes teritorijā, sāks darboties plkst. 13.00, kad paredzēta pasākuma atklāšana. Pēc tam līdz pat plkst. 17.30 uz šīs skatuves varēsiet vērot „Breakdance” sacensības un paraugdemonstrējumus, austrumu cīņu sporta veidu Kendo un Taekvando federāciju paraugdemonstrējumus, akrobātiskās brazīliešu cīņas mākslas Capoeira pārstāvju uzstāšanos, senās ķīniešu vingrošanas prakses Cigun prezentāciju, kā arī vēl citu sporta veidu pārstāvju performances. Jo vairāk aktivitātēs piedalīsieties, jo lielāka iespēja tikt pie vērtīgām balvām!

Par labu atmosfēru „Veselīga dzīvesveida dienā” parūpēsies grupa „Karmafree” ar saviem pozitīvajiem muzikālajiem priekšnesumiem!

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad būs Fitnesa skatuve, kas atradīsies krustojumā pie restorāna „Meža puķe”. Uz šo skatuvi aicināts ikviens, kas grib kārtīgi izkustēties un gūt pozitīvas emocijas visai dienai. Par aktivitātēm uz Fitnesa skatuves rūpēsies Latvijas bodyART skola, kuras treneri prezentēs Eiropā, Āzijā un ASV populāro Roberta Štainbahera funkcionālo treniņu sistēmu bodyART, sporta klubs „LadyFitness” ar Zumba fitnesa treniņu, sporta klubs „F1” ar Showdance, fitnesa akadēmija „Sportima” ar A – Box intensīvo treniņu, kas sevī ietvers kikboksa elementus, un sporta klubs „Atlētika Ķengarags” ar deju aerobiku.

Paralēli tām aktivitātēm, kas norisināsies uz abām skatuvēm, būs arī citas aktivitātes parka teritorijā. Te notiks dažādas komandu sporta sacensības, kurām varēsiet pieteikt arī savu komandu. Šogad ir paredzētas 5 komandu sacensības – volejbols, frisbijs, basketbols, florbols un šķēršļu joslas pārvarēšana. Pieteikšanās sacensībām notiks to norises vietās:

 

Sporta veids

Norises vieta

Pieteikšanās laiks

Volejbola sacensības

Pie atpūtas un atrakciju laukuma

12:00 – 12:30

Florbola sacensības

Uz Atpūtas alejas, netālu no restorāna „Meža puķe”

12:00 – 12:45

Basketbola sacensības

Uz Atpūtas alejas

12:00 – 12:45

Šķēršļu joslas pārvarēšana

Lielās estrādes teritorijā

12:00 – 14:30

Frīsbija sacensības

Pasākumu pļavā pie Lielās estrādes nožogotās teritorijas (7.vārti)

12:00 – 12:30

 

Tuvākajā laikā publicēsim arī precīzu pasākuma plānu un karti, kurā būs iezīmētas visas aktivitātes!

Tāpat 1.maijā kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” notiks pirmais Sieviešu skrējiens Latvijā, ko organizēs SIA Sportland. Sīkāku informāciju par skrējienu var atrast skrējiena mājaslapā www.sieviesuskrejiens.lv.

Pasākuma laikā notiks arī vairāku projektu atklāšana un prezentācija: „Mežaparks nūjo!”, „Bauda sportot Mežaparkā” un Ģimeņu sporta festivāls.

„Veselīga dzīvesveida dienas” ietvaros jums būs ekskluzīva iespēja nofotografēt savu auru un čakras, piedalīties biedrības „Reāls piedzīvojums” rīkotajās indiāņu aktivitātēs, izmēģināt unikālu terapijas veidu – reitterapiju, kā arī nobaudīt veselīgus un garšīgus produktus.

 

Šie vērienīgie aktīva un veselīga dzīvesveida svētki nebūtu iespējami bez visu dalībnieku aktīvas līdzdalības un atbalsta, tāpēc vēlamies izteikt savu pateicību šādām personām un organizācijām:

Nodibinājums „BodyART skola”, sporta klubs „LadyFitness”, „F1” un „Atlētika Ķengarags”, fitnesa akadēmija „Sportima”, SIA „Sportland”, Biedrība sporta klubsSportLat”, Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Florbola savienība, Velokross.lv, Latvijas Lakrosa federācija, Latvijas Gumijlēcēju klubs, Baltijas Faluņgun un Faluņ Dafa Associācija, Latvijas Lēkšanas uz batuta federācija, Latvijas Taekvando federācija, Baibas Kranātes jogas centrs, Biedrība „Raduga2005”, Aigars Larionovs un Capoeira praktizētāji, Latvijas Inline hokeja federācija, Rīgas Riteņbraukšanas skola, Latvijas Paukošanas federācija, FixRide.lv, Termorelax.com, Latvijas Biškopības biedrība, Latvijas Kendo federācija, Aurafoto.lv, Fitnesa studija sievietēm „Fit Fitness”, biedrība „Reāls piedzīvojums”, Igora Kudrjavceva Cigun skola „Saules ceļš”, Natālija Dreimane un z/s „Meždruvas - 1”, „Mežaparks nūjo!” treniņu projekts, Latvijas Tautas sporta asociācija, Magnets.lv, Fitnesa klubs „Gfitness”, Sporta laboratorija, SIA Erenimi Archery, Latvijas Petanka sporta federācija.