Mainīta kārtība transporta kustībai Mežaparkā

Drukāt
Mainīta kārtība transporta kustībai Mežaparkā

02.01.2013

No 2013. gada 1.janvāra kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" tiek ieviestas izmaiņas transportlīdzekļu kustībā parka teritorijā un transporta caurlaižu sistēmā. Tagad iebraukšana parka teritorijā atļauta vienīgi no Viestura prospekta puses.


Šāds solis ir veikts, SIA "Rīgas meži" valdei reaģējot uz neskaitāmām parka apmeklētāju sūdzībām par traucējošu automašīnu kustību, kas līdz šim ar speciālām caurlaidēm bija atļauta arī pa Atpūtas aleju no zooloģiskā dārza puses. Neskatoties uz to, ka iebraukšanai "Mežaparkā" nepieciešama caurlaide un atļautais transportlīdzekļu pārvietošanās ātrums parka teritorijā ir 20 km/h, tika regulāri fiksēti šo ierobežojumu pārkāpumi. Daži autovadītāji, vēloties saīsināt ceļu līdz Sarkandaugavai, brauca cauri parkam, pārsniedzot atļauto ātrumu un pārkāpjot caurlaižu sistēmu. Arī dežurējošo pašvaldības un Valsts ceļu policijas patruļu uzliktie sodi nekalpoja par šķērsli autovadītājiem, kuri rīkojās pretlikumīgi un, neraugoties uz aizlieguma zīmēm, parku izmantoja caurbraukšanai.

Šāda transportlīdzekļu kustība radīja neērtības un pat draudus parka apmeklētājiem, kuri alejās pastaigājas, skrituļo, brauc ar velosipēdiem un nūjo. Pagājušajā gadā notika nelaimes gadījums, kad autovadītājs notrieca skrituļslidotāju, vēloties viņu apdzīt. Ņemot vērā to, ka "Mežaparks" ir viena no iedzīvotāju iecienītākajām sporta un atpūtas vietām, vienas konkrētas vietas noteikšana automašīnu iebraukšanai parka teritorijā ir veids, kā pasargāt parka apmeklētājus no iespējamām pārgalvīgo autovadītāju rīcības traģiskām sekām un padarīt komfortablāku apmeklētāju atpūtu.

SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Andrejs Kondratjuks atzīst, ka jaunie transportlīdzekļu pārvietošanās noteikumi rada neērtības. Tās skar 12 automašīnu īpašniekus, kuru dzīvesvieta reģistrēta vai kuriem pieder īpašums kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" teritorijā. Neērtības skar arī pašus SIA "Rīgas meži" darbiniekus, jo uzņēmuma birojs atrodas Lielās estrādes ēkā, uzņēmējus, kuri darbojas parka teritorijā, un uzņēmumus, kas veic komunālos pakalpojumus un parka uzturēšanas darbus. Apstiprinot jauno braukšanas kārtību, galvenokārt tika ņemti vērā parka apmeklētāju lūgumi un ierosinājumi.

Saite: Transporta kustības un stāvēšanas noteikumi kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks"

Mehāniskajiem transporta līdzekļiem iebraukšana parka teritorijā atļauta vienīgi pa iebrauktuvi no Viestura prospekta, tālāk uz attiecīgo galamērķi virzoties pa Ostas prospektu un Parka ielu tīklu saskaņā ar izsniegtajā caurlaidē norādītajiem pārvietošanās noteikumiem.

Parka teritorijā atļauts iebraukt velosipēdiem, operatīvajam transportam ar iedegtām bākugunīm un mehāniskajiem transportlīdzekļiem ar SIA "Rīgas meži" izsniegtu caurlaidi.

SIA "Rīgas meži" izsniedz iedzīvotāju caurlaides, darbinieku caurlaides, sadarbības partneru caurlaides un vienreizējās caurlaides. Iesniegumi visu veidu caurlaižu saņemšanai tiek pieņemti un caurlaides tiek izsniegtas SIA „Rīgas meži” birojā Ostas prospektā 11, Rīgā (Mežaparka Lielajā estrādē). Vienreizējo īpašo caurlaižu izsniegšanai iesniegumi tiek pieņemti uz e-pastu: rigasmezi@riga.lv.

Maksimālais braukšanas ātrums parka teritorijā - 20 km/h.

Mehāniskajiem transportlīdzekļiem parka teritorijā stāvēt aizliegts, izņemot attiecīgi apzīmētās stāvvietās.


1.pielikums. Rīgas pilsētas kultūras un atpūtas zonas „Mežaparks” teritorijas plāns

2.pielikums. Maršruts no Viestura prospekta pa Ostas prospektu līdz Pāvu ielai (Iedzīvotāju caurlaides)

3.pielikums. Maršruts no Viestura prospekta pa Ostas prospektu  līdz Ostas prospektam 11 (sadarbības partneru caurlaides)

4.pielikums. Caurlaides saņemšanas iesnieguma forma