No RM ikdienas: 12.03-18.03.2012.

Drukāt
No RM ikdienas: 12.03-18.03.2012.

15.03.2012

Tuvojas pavasaris un notiek strauja sniega kušana. Tas redzams uz meža ceļiem, no kuriem vietām jau ir pilnīgi nokusis sniegs un ledus.

Foto: I.Zihmanis

Tā kā ziema iet uz beigām, Daugavas mežniecībā tiek organizēta sagatavoto kokmateriālu sortimentu izvešana no meža, kamēr nav sākusies ceļu rūgšana un tie kļūst neizbraucami. Piedzīvots arī viens nepatīkams gadījums Saulkalnes pusē, kur patvaļīgi tika nocirsti malkā un aizvesti vēja nogāzti, zaļi koki 15 kubikmetru apjomā. Pieci no tiem bija ekoloģiskie koki, kas speciāli atstāti bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un labākai meža atjaunošanai. 

Arī kokaudzētavā "Norupe" ziema sāk atkāpties. Pa to laiku sakopta kokaudzētavā esošā dīķa mala, nogriežot pagājušā gada niedres. Jauniem dzinumiem būs vairāk vietas. Tiek kārtots angārs, lai būtu vieta jaunajam kūdras vedumam. Atvestas šķembas, kuras izlīdzinās siltumnīcās blīvākam pamatam. Atsākta jaunās siltumnīcas būvniecība - jaunais karkass tiek pārklāts ar plēvi. Pa šo pašu laiku lēnām turpina dīgt puķu asniņi...