Rīgas mērs N.Ušakovs stāda mežu Olaines-Tīreļu mežniecībā

Drukāt
Rīgas mērs N.Ušakovs stāda mežu Olaines-Tīreļu mežniecībā

03.05.2012

Šā gada 2. maijā Rīgas mērs Nils Ušakovs un vicemērs Andris Ameriks kopā ar Rīgas domes deputātiem "Meža dienu 2012" ietvaros piedalījās meža stādīšanā SIA "Rīgas meži" Olaines-Tīreļu mežniecībā.

Foto: J.Vazdiķis

Fotogalerija: Rīgas mērs N.Ušakovs stāda mežu Olaines-Tīreļu mežniecībā


Stādīšana notika mežniecības Tīreļu iecirkņa 79.kvartāla 6. nogabalā, starp Skulti un Jūrmalas apvedceļu. Tika apstādīts 2011. gada izcirtums 1,1 ha platībā, kurā līdz tam bija augušas 116 gadus vecas priedes. Tās bija sasniegušas brieduma vecumu, kad koki vairs nepieaug ne garumā, ne resnumā, un to saražotais skābekļa daudzums stipri samazinās. Šā iemesla dēļ saimnieciski vispareizāk ir pieaugušos kokus nocirst un koksni izmantot, bet tā vietā iestādīt jaunus kociņus, kas strauji aug un ražo skābekli.

2011. gada rudenī augsne izcirtumā tika sagatavota vagās ar disku frēzi. Šajā pavasarī izcirtumā tika iestādīti apmēram 4000 viengadīgi priežu ietvarstādi, kas izaudzēti SIA „Rīgas meži” kokaudzētavā „Norupe”. Sēklas stādu audzēšanai vāktas turpat SIA „Rīgas meži” piederošajā Olaines priežu sēklu plantācijā, un 1 kg augstvērtīgu priežu sēklu maksā ap 500 Ls.