Mežaparkā manīts alnis

Drukāt
Mežaparkā manīts alnis

24.05.2012

SIA „Rīgas meži” informē, ka 24. maijā kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” teritorijā manīts alnis. Spriežot pēc aculiecinieku apraksta, tas ir neliela izmēra aļņu teļš.

Tā kā aļņi ir lieliski peldētāji, iespējams, ka dzīvnieks Mežaparkā nonācis, pārpeldot Ķīšezeru. Aļņiem mazuļi dzimst maija beigās un jūnija sākumā un uzturas kopā ar māti līdz brīdim, kad tai piedzimst nākamie mazuļi. Tāpēc iespējams, ka šis aļņu teļš ir gadu vecs un nupat kā nošķīries no mātes.

SIA „Rīgas meži” lūdz Mežaparka apmeklētājus būt uzmanīgiem un dzīvniekam bez vajadzības netuvoties. Tāpat ieteicams uzmanīt bērnus un turēt saitē suņus. Alnis gan ir miermīlīgs dzīvnieks, taču aļņu māte nekavēsies uzbrukt cilvēkam, kurš netīšām pienācis pārāk tuvu viņas mazajam teļam.

Alnis (Alces alces) ar saviem diviem metriem līdz skaustam, gandrīz trim metriem garumā un 300-350 kg svarā ir vislielākais dzīvnieks Latvijā. Alnis ir arī viens no pašiem vecākajiem Latvijas iemītniekiem, kas dzīvo te jau kopš ledus laikmeta beigām. Gadsimtiem ilgi tas bijis mūsu vienīgais briedis un par alni iesaukts tikai pirms gadiem simts. Lietuvieši un reizēm arī latgalieši vēl tagad alni sauc par briedi. Rīgas pilsētai piederošajos mežos mīt ap simt aļņu.