18. jūnijā Mežaparkā notika 10. Latvijas novadu Siera Diena

Drukāt
18. jūnijā Mežaparkā notika 10. Latvijas novadu Siera Diena

20.06.2011

18. jūnijā Mežaparkā notika jau desmitā ikgadējā Latvijas novadu Siera diena, ko organizēja biedrība "Siera klubs". Šeit bija ne tikai filmā "Emīla nedarbi" solītie "septiņpadsmit dažādi sieri" - pasākumā piedalījās ap 40 siera ražotāju ar 60 dažādām siera šķirnēm.Fotogalerija: 10. Latvijas novadu Siera diena Mežaparkā
Siera un citu piena produktu ražotāji uz Mežaparku devās jau no paša rīta. Plkst. 11.00 sāka darboties svētku Dižtirgus, uzstājās pūtēju orķestris un folkloras kopa. 12.00 notika svinīgā svētku atklāšana, kurā piedalījās Rīgas vicemērs Andris Ameriks, SIA "Rīgas meži" valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, Rīgas piena kombināta vadības pārstāvji un viesi no Igaunijas.
Plkst. 13.30 notika konkursi NĀKOTNES SIERS, NĀKOTNES ĒDIENS un NĀKOTNES DZĒRIENS. Tajos tika prezentēti produkti, kuri varētu būt vajadzīgi un interesanti ne tikai šodien, bet varbūt pat pēc simt vai tūkstoš gadiem.Piemēram, siers ar astoņām garšām un veselīga zaļā siera zupa. Vai otrais ēdiens „Minūtīte”, kas gatavots no siera, gaļas, dārzeņiem un maizes, lai nākotnes steigā varētu ātri un garšīgi paēst. Vai dažādi kokteiļi ar sieru.
Plkst. 15.00 notika Siera karaļa kroņa maiņas ceremonija, bet pēc tam norisinājās spēkavīru un spēkasievu konkurss siera rituļu celšanā. Viena no uzvarētāju balvām bija daļa no pašu cilātā siera rituļa.
Pasākumā uzstājās grupa "Lauku muzikanti", bērnu vokālais ansamblis "Pumpuriņi", Nikolajs Puzikovs, Santa Zapacka un Harijs Ozols. Svētkus vadīja Solvita Zaharova un Imants Vekmanis.
Svētku ģenerālsponsors - AS "Rīgas piena kombināts".