“Rīgas meži” iekļauti Padziļinātās sadarbības programmā jeb Latvijas godīgo uzņēmumu “baltajā sarakstā”

Drukāt

30.11.2017

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” ir iekļauta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Padziļinātās sadarbības programmā jeb tā dēvētajā Latvijas godīgo uzņēmumu „baltajā sarakstā”. Lēmumu par uzņēmuma iekļaušanu Padziļinātās sadarbības programmā pieņēmusi LR Finanšu ministrija, izvērtējot SIA “Rīgas meži” saimnieciskās darbības rādītājus, nomaksāto nodokļu apjomu un virkni citu kritēriju.

„Atzinīgi vērtējam Finanšu ministrijas un VID sperto soli pretim uzņēmējiem, ieviešot Padziļinātās sadarbības programmu. Tā mūsu uzņēmumam lika sasparoties stingro kritēriju izpildē, uzlabot uzņēmuma iekšējās procedūras, bet pretī turpmāk saņemsim samazinātu administratīvo slogu no kontrolējošo iestāžu puses”, uzsver uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

“Rīgas meži” uzņemts programmā un ieguvis programmas dalībnieka statusu, jo atbilda šādiem pamatkritērijiem: tam nav VID administrēto nodokļu parādu, pēdējo trīs gadu laikā uzņēmums nav sodīts par nodokļu vai darba tiesību normu pārkāpumiem, saistībā ar nodokļu maksātāja darbību uzņēmuma valdes locekļi nav sodīti administratīvi, nav veikti darījumi virs 1500 eiro ar nodokļu maksātāju, kuram VID apturējis saimniecisko darbību, darba ņēmēju mēneša vidējie darba ienākumi pirmajos trijos gada ceturkšņos pēdējo četru gada ceturkšņu periodā līdz pieteikuma iesniegšanai ir lielāki par 100 procentiem no darba ņēmēju vidējiem darba ienākumiem attiecīgajā tautsaimniecības nozarē, nodokļu maksātājs ir ieviesis iekšējo nodokļu risku vadības un kontroles sistēmu.

Tāpat “Rīgas meži” izpilda noteiktos apgrozījuma, nomaksāto nodokļu un darbinieku skaita kritērijus.

“Baltajā sarakstā” iekļautie komersanti salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem bauda vairākas priekšrocības: ātrāku PVN nodokļa atmaksu, individuāla VID konsultanta pakalpojumus, saņem informāciju par nepilnībām VID iesniegtajos dokumentos un izmanto citas priekšrocības, kas uzlabo sadarbību starp uzņēmumu un VID, mazinot komersantam administratīvo slogu. Šobrīd sarakstā ir 75 Latvijas uzņēmumi.