Ar kopīgu darbu Rīgas meži un Rīgas Dārzi un parki svin savu kopā būšanas piecgadi

Drukāt
Ar kopīgu darbu Rīgas meži un Rīgas Dārzi un parki svin savu kopā būšanas piecgadi

26.05.2017

SIA Rīgas meži ceturtdien, 25.maijā, atzīmēja piecu gadu jubileju kopš uzņēmumam pievienota Rīgas pašvaldības aģentūru Rīgas Dārzi un parki. Jubilejas pasākumā visas uzņēmuma struktūrvienības deva savu ieguldījumu Esplanādes parka labiekārtošanā, kā arī tika prezentēts Rīgas meži un izdevniecības Jumava jaunākais radošais veikums: tūrisma ceļvedis par Rīgas dārziem un parkiem, kas ļaus lasītājiem galvaspilsētas zaļās oāzes ieraudzīt jaunā gaismā.

Pasākums 5 gadi kopā pulcēja kuplu dalībnieku skaitu – bija ieradušies ap 200 strādājošie gan no Mežsaimniecības daļas, mežniecībām, Ražošanas daļas (Mežizstrādes nodaļas un Kokzāģētavas Norupe), Kokaudzētavas Norupe, gan Meža apsardzības daļas, daļas Mežaparks un uzņēmuma administrācijas, kuri pievienojās saviem pilsētas kolēģiem un Dārzu un parku daļas darbinieku vadībā veica parka labiekārtošanas darbus Esplanādē.

Tika iestādīta vasaras puķu dobe iepretim viesnīcai Latvija, ieklāts paklājzāliens, uzklāta šķelda hortenziju dobei, formēts dzīvžogs, pļauts zāliens, ravētas ziemciešu dobes, veidoti koku vainagi, ierīkots zāliens pie Oskara Kalpaka pieminekļa, notika zaru šķeldošana, apdobju apkopšana un oļu seguma atjaunošana kokiem Brīvības ielā un Raiņa bulvārī, celiņu attīrīšana ar pūtējiem, dobes izveidošana un stādīšana pie Kobes pulksteņa.

Pasākuma laikā dienas gaismu ieraudzīja arī Rīgas meži un izdevniecības Jumava piektā kopīgi izdotā grāmata –  tūrisma ceļvedis par galvaspilsētas dārziem un parkiem, iekļaujot gan interesantus vēstures faktus, ģeogrāfiju, botāniku, gan iesakot lasītājiem vērtīgus pastaigu maršrutus. Grāmata nopērkama grāmatnīcās.


Foto galerija