Oficiāli atklāj Šveices dabas atbalstītāja dāvinātos valriekstu kokus

Drukāt
Oficiāli atklāj Šveices dabas atbalstītāja dāvinātos valriekstu kokus

12.08.2016

Rīgas svētku ieskaņā šo piektdien, 12.augustā plkst. 11:00 Daugavmalas gājēju promenādē Ķengaragā, Maskavas ielā 430, pie Mazjumpravmuižas Rīgas svētku ietvaros noticis Šveices dabas atbalstītāja Šahverdi Ahadova (Shahverdi Ahadov) Rīgai dāvināto valriekstu koku oficiālais atklāšanas pasākums. Pasākumā teica uzrunas Rīgas pilsētas izpilddirektora p.i., Pārdaugavas izpilddirektors Valērijs Koķis,  Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks Uldis Blicavs, SIA “Rīgas meži” valdes loceklis U.Zommers, kā arī pats Šveices dabas atbalstītājs. Pasākumā piedalījās arī Šveices vēstniecības pārstāvji. Pēc tam tika apmeklēts Ēbelmuižas parks Pārdaugavā, Ziepniekkalnā, kurā arīdzan tika iestādīti šveicieša dāvinātie valriekstu koki.

Foto: "Wikipedia"

Katrā Daugavas krastā š.g. aprīlī tika iestādīti pieci Š.Ahadova dāvinātie „Franquette“  šķirnes valriekstu koku stādi, kā arī trīs Juglans regia vietējie Latvijas kloni. 2016. gadā aprit 25 gadi, kopš Šveice kā viena no pirmajām Eiropas valstīm atzina atjaunoto Latvijas neatkarību, un saistībā ar šo notikumu šveicietis nolēma Rīgai uzdāvināt desmit augstvērtīgus valriekstu koku stādus. Abos parkos pie valriekstu kokiem tika novietota piemiņas plāksnīte ar uzrakstu latviešu un angļu valodā: “Šie valriekstu koki (Juglans regia) ir šveiciešu dabas atbalstītāja Šahverdi Ahadova dāvinājums, miera simbols, godinot Šveices un Latvijas diplomātiskās attiecības un sadarbību”.

Š.Ahadovs jau kopš 2009.gada pēc savas personīgās iniciatīvas no pamatdarba brīvajā laikā īsteno dažādus dabas un ainavas veicināšanai veltītus projektus, un viens no tiem ir valriekstu koku audzēšanas veicināšanas projekts Eiropas valstīs. Aktīvā šveicieša idejai atsaukušās vairākas pilsētas un privātpersonas ne tikai Šveicē, bet arī Austrijā, Vācijā un Francijā, kur iestādīti jau vairāk nekā 5000 kociņi. 2015.gadā Š. Ahadovs savā vides projektā pirmo reizi izlēma iesaistīt Baltijas valstis, un š.g. pavasarī vairāki valriekstu kociņi tika iestādīti gan Rīgas, gan Viļņas parkos.