Rīgas mežos iestādīti 5000 t/c "Mols" dāvināti egļu stādi

Drukāt
Rīgas mežos iestādīti 5000 t/c

26.04.2016

Aizvadītajā nedēļas nogalē Lielās talkas laikā SIA "Rīgas meži" Tīreļu mežniecībā ar t/c ''Mols'' atbalstu tika iestādītas 5000 jaunas eglītes 2 hektāru platībā.

Foto: F64

T/c ''Mols'' jau vairākus gadus Ziemassvētkos ir aktīvi aicinājis izvēlēties Latvijā audzētās svētku eglītes, tādējādi atbalstot vietējos ražotājus. Ļoti svarīgi ir pēc tam atjaunot šos izcirstos mežu resursus, lai tie neizsīktu. Tādēļ t/c ''Mols'' pagājušajos Ziemassvētkos dāvināja SIA "Rīgas meži" 5000 egļu stādus, kas nedēļas nogalē tika iestādīti uzņēmuma Tīreļu mežniecībā.

''Esam gandarīti, ka mums ir iespēja palīdzēt saglabāt un atjaunot izcirsto mežu platības. Katru gadu Ziemassvētkus svinam pie skaisti rotātas eglītes, bet ikdienas steigā bieži vien neaizdomājamies par to, ka ir svarīgi mūsu mežiem dot atpakaļ to, ko cilvēks no tiem ir paņēmis. Koki ir būtiski dabas elementi, kuri ne tikai nodrošina nepieciešamo skābekli, bet ir arī nozīmīga dzīvnieku un augu ekosistēmas daļa. T/c ''Mols'' aicina ikvienu Lielās talkas ietvaros ne tikai lasīt atkritumus, bet arī iet soli tālāk un stādīt kokus savā zemē, lai padarītu apkārtējo vidi zaļāku,'' stāsta t/c ''Mols'' menedžere Una Tukiša.

''SIA "Rīgas meži" katru pavasari atjauno mežu ar pašu kokaudzētavā "Norupe" izaudzētajiem stādiem. Pavisam šogad plānots atjaunot gandrīz 400 hektārus meža. Mēs audzējam stādus ne tikai sev, bet piedāvājam arī privātajiem meža īpašniekiem un citiem sadarbības partneriem meža atjaunošanai izvēlēties mūsu audzētus kvalitatīvos un selekcijas rezultātā uzlabotos meža stādus, kas paver iespēju izaudzēt augstvērtīgu nākotnes mežu,'' stāsta ''Rīgas meži'' valdes loceklis Edgars Vaikulis.

''81 gads ir tas vecums, kad egļu mežu atļauts nocirst galvenajā cirtē, taču egles mūžs var ilgt pat 250 gadus," saka Tīreļu mežniecības mežzinis Andris Greidāns. "No šodien iestādītās egļu jaunaudzes ciršanas vecumu sasniegs vidēji trešā daļa egļu, jo laika gaitā jaunaudze ir jākopj. Kociņi tiek izretināti, dodot augšanas telpu lielākajiem un spēcīgākajiem.''

Informācija: riga24.lv