Šogad Rīgas mežos tiks iestādīti 5000 t/c "Mols" dāvināti egļu stādi

Drukāt
Šogad Rīgas mežos tiks iestādīti 5000 t/c

06.01.2016

Lai veicinātu Latvijas mežu atjaunošanu un dabas resursu saglabāšanu, tirdzniecības centrs "Mols" pagājušajos Ziemassvētkos dāvinājis SIA "Rīgas meži" 5000 egļu stādu, vēsta portāls www.lsm.lv.

Foto: F64

Ziemassvētkos un Jaungadā par lielāko pilsētas un istabas rotu kļūst svētku eglītes. Kad gada nogalē cilvēki dodas uz mežu vai tirdzniecības vietu izvēlēties svētku eglīti, reizēm netiek padomāts par to, ka būtiski ir rūpēties arī par dabas resursu atjaunošanu.

„Meži ir regulāri jāatjauno, lai tie kalpotu arī nākamajām paaudzēm. SIA “Rīgas meži” ik gadu iestāda ap 1,5 miljoniem kociņu, no kuriem 20 % jeb 300 tūkstoši ir egļu ietvarstādi. Egle pilda ne tikai svētku rotas funkcijas, tā ir arī viens no svarīgākajiem kokrūpniecības izejmateriāliem. Eglei piemīt unikālas ārstnieciskas īpašības, bet egļu mežs kopā ar citām koku sugām attīra gaisu no kaitīgiem izmešiem,” stāsta SIA „Rīgas meži” valdes loceklis Edgars Vaikulis.

T/c „Mols”, pie kura rīdzinieki iegādājušies krietnu daudzumu eglīšu, Rīgas mežiem atdāvinās atpakaļ 5000 egļu stādu. Tos paredzēts iestādīt Rīgas apkaimē šā gada pavasarī, pienākot siltajam laikam un nokūstot sniegam. Stādi nonāks piecās SIA "Rīgas meži" mežniecībās, kuru pārziņā esošie meži lielākoties atrodas apmēram 50 km lielā rādiusā ap Rīgu.

Lai egle sasniegtu vismaz divu metru augstumu, tai ir jāaug aptuveni septiņus gadus. Savukārt pieprasītākais Ziemassvētku eglīšu augstums ir aptuveni 1,2 – 1,5 metri.


www.lsm.lv