Rīgā iestādīs desmit šveicieša dāvinātus valriekstu kokus

Drukāt
Rīgā iestādīs desmit šveicieša dāvinātus valriekstu kokus

11.12.2015

Otrdien, 8.decembrī, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs un SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers Rātsnamā uzņēma šveicieti Šahverdi Ahadovu (Shahverdi Ahadov), kurš pēc savas personīgās iniciatīvas īsteno projektu par valriekstu koku audzēšanas veicināšanu Eiropas valstīs un vēlas Rīgai dāvināt desmit augstvērtīgus šķirnes 'Franquette' valriekstu koku stādus.

"Esmu gandarīts, ka šī privātā iniciatīva pasvītro divu pilsonisko sabiedrību attiecības. Mēs, Rīgas pašvaldība, esam gatavi ar prieku to atbalstīt,” sacīja J. Radzevičs. Kociņu stādīšana tiek plānota 2016. gadā, kad apritēs 25 gadi, kopš Šveice kopā ar citām Eiropas valstīm atzina atjaunoto Latvijas neatkarību. Kociņi būs Šveices un Latvijas draudzīgas sadarbības un miera simbols.

Projekta realizēšanai ir apsvērti divi iespējamie parki - Ēbelmuižas parks, kur jau aug šogad pārstādītais riekstkoks, un Daugavmalas gājēju promenāde Ķengaragā. Katrā Daugavas krastā plānots iestādīt piecus valriekstu kociņus.

Sarunā piedalījās arī Rīgas Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks Uldis Blicavs un Šveices vēstniecības pārstāve – misijas vadītāja vietniece Dominika Petere (Dominique Petter).

Š. Ahadovs ar valriekstu koku audzēšanas popularizēšanu nodarbojas savā no pamatdarba brīvajā laikā jau kopš 2009. gada. Viņa idejai atsaukušās vairākas pilsētas un privātpersonas ne tikai Šveicē, bet arī Austrijā, Vācijā un Francijā, kur iestādīti jau vairāk nekā 5000 kociņi. 2016. gadā Š. Ahadovs savā vides projektā pirmo reizi plānojis iesaistīt Baltijas un Austrumeiropas valstis.