Rīgai piederošajos mežos pieķerts Ziemassvētku eglīšu zaglis

Drukāt
Rīgai piederošajos mežos pieķerts Ziemassvētku eglīšu zaglis

04.12.2015

Notvertie eglīšu cirtēji dalās divās kategorijās - tie, kuri tās nocērt noteikumu nezināšanas dēļ, un tie, kuri eglītes cērt lielos apmēros "rūpnieciskos" nolūkos. Šī bijusi tīša eglīšu ciršana, jo zaglis mēģinājis izvest no meža vairākus desmitus kociņu.

Foto: F64

SIA "Rīgas meži" informē, ka arī šogad Rīgai piederošajos mežos cirst Ziemassvētku eglītes ir aizliegts.

Ik gadu pirms un pēc Ziemassvētkiem Rīgai piederošajos mežos tiek pastiprināta egļu jaunaudžu uzraudzība, lai novērstu iespējamās kociņu zādzības. Šim darbam tiek mobilizēti uzņēmuma mežsargi, un katru gadu tiek palielināts arī meža novērošanas kameru skaits. Šīs kameras mežā izmanto ne tikai iespējamo zādzību dēļ, bet arī tam, lai novērstu ugunsgrēkus un mežu piesārņošanu ar atkritumiem.

"Negribam Rīgas iedzīvotājus biedēt, bet, ja mežā pienāk klāt mežsargs un liek jums  atbildēt, ko jūs mežā darāt, tad viņam ir tādas tiesības," saka SIA "Rīgas meži" valdes loceklis E. Vaikulis. "Tā tiek nodrošināta eglīšu drošība. Privāto mežu īpašnieki var šādus jautājumus arī neuzdot un vispār aizliegt uzturēties savā mežā, tomēr mēs, Rīgas pašvaldības mežu apsaimniekotāji, esam publiski pieejami un ļoti toleranti. Protams, tas nenozīmē, ka vispār nevajag nākt uz mežu. Mēs visus laipni aicinām, bet jāievēro noteikumi."

Ja Rīgas mežos būtu ļauts cirst eglītes, tad jau divu gadu laikā mazo eglīšu tajos nebūtu vispār. Katru gadu Rīgai piederošajos mežos notiek vismaz desmit eglīšu zagšanas mēģinājumi, vidēji mēģinot izzāģēt vismaz tūkstoti kociņu.