SIA „Rīgas meži” attīstās par daudznozaru uzņēmumu

Drukāt
SIA „Rīgas meži” attīstās par daudznozaru uzņēmumu

25.11.2015

Šā gada 25. novembrī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldības SIA „Rīgas meži” kapitāla daļu turētājs A. Ameriks apmeklēja uzņēmuma Daugavas mežniecību, kokaudzētavu un kokzāģētavu.


Fotogalerija: A. Ameriks apmeklē SIA "Rīgas meži" Daugavas mežniecību, kokaudzētavu un kokzāģētavu, 25.11.2015. Foto: F64
Vizītes laikā Daugavas mežniecībā tika novērtēts SIA „Rīgas meži” mežizstrādes darbs - cirsmas izstrāde ar harvesteru un kokmateriālu pievešana līdz ceļam ar forvarderu (meža pievedējtraktoru). Uzņēmums ir iegādājies savu mežizstrādes komplektu (harvesteru un forvarderu), un kopš šā gada aprīļa cirsmu izstrādi un kokmateriālu pievešanu nodrošina saviem spēkiem.

Daugavas mežniecības apmeklējuma laikā A. Ameriks novērtēja arī ceļmalu un grāvju apauguma pļaujmašīnas darbību un iepazinās ar uzņēmuma kokaudzētavas "Norupe" teritorijā izveidoto pārākās pakāpes priežu sēklu plantāciju.

Vizītes noslēgumā A. Ameriks apmeklēja SIA „Rīgas meži” kokzāģētavu "Norupe", kur apskatīja kokmateriālu ražošanas ciklu, ražošanas iekārtu darbību, pārstrādes jaudas un saražoto produkciju - apdares dēļiem un mēbeļu sagatavēm.

„Kopš Rīgas Meža aģentūras reorganizācijas par pašvaldības SIA „Rīgas meži” uzņēmums astoņu gadu laikā attīstījies par daudznozaru kompāniju, kas nodrošina stādu audzēšanu, meža atjaunošanu un apsaimniekošanu, mežizstrādi un zāģmateriālu ražošanu, " A. Ameriks pozitīvi novērtēja uzņēmuma attīstību. "Nopelnīto naudu SIA "Rīgas meži" iegulda Rīgas parku, Rīgas pilsētas teritorijā esošo mežu un "Mežaparka" uzturēšanā.”

SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs A. Tauriņš uzsvēra uzņēmuma ilgtermiņa stratēģiju -  īstenojot dziļāku koksnes pārstrādi un ražojot produktus ar augstu pievienoto vērtību, gūt lielākus ieņēmumus no Rīgas pilsētai piederošajiem mežu resursiem.  „Pakāpeniski atsakāmies no cirsmu izsolēm, tā vietā kāpinot pašu veiktas cirsmu izstrādes un pārdodamās apaļkoksnes apjomus, kā arī ražojot zāģmateriālus ar augstu pievienoto vērtību kokzāģētavā "Norupe", kas funkcionē ar pilnu jaudu,” sacīja A. Tauriņš. 

Pateicoties tam, uzņēmums pērn piedzīvojis strauju neto apgrozījuma kāpumu par 58 % jeb 4,3 miljoniem EUR līdz 11,7 miljoniem EUR. Laikraksta „Dienas bizness” ekspertu vērtējumā SIA "Rīgas meži" atzīts par 2014. gada labāko „TOP500” valsts/pašvaldību uzņēmumu.

Savukārt uzņēmuma valdes loceklis J. Buškevics akcentēja SIA „Rīgas meži” ieguldījumu nākamajām paaudzēm, šogad pavasarī ierīkojot pārākās pakāpes priežu sēklu plantāciju, kurā priežu sēklas ražos  ilggadējas selekcijas rezultātā iegūtas augstvērtīgas priedes.  No šīm sēklām izaudzēto stādu priežu audze 80 gadu vecumā sasniegs izmērus, kādus parasti priede sasniedz 120 gadu vecumā. Tādējādi meža apsaimniekošanas cikls saīsinās par veselu cilvēku paaudzi, un no tās pašas platības iegūstams vairāk kvalitatīvas koksnes. „Tas, ko jūs šeit redzat, ir vieta, kur dzims nākotnes mežs!” sacīja J. Buškevics.


Informāciju sagatavoja: Edgars Vaikulis, SIA „Rīgas meži” valdes loceklis, tālr.: 29209714; e-pasts: edgars.vaikulis@riga.lv