Mežaparkā notikusi patriotiska spēle jauniešiem "Rīgas hronikas: Atceries Lāčplēšus!"

Drukāt
Mežaparkā notikusi patriotiska spēle jauniešiem

12.11.2015

Šā gada 11. novembrī, Lāčplēša dienā, kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" notika patriotiska spēle jauniešiem "Rīgas hronikas: Atceries Lāčplēšus!"

Spēles mērķis - izmantojot neformālās izglītības metodes, atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība,  izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle simulēja 1918. un 1919.gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēja no diviem būtiskiem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas Brīvības cīņu vēsture; slēpta pārvietošanās; pirmās palīdzības sniegšana) un misijas skrējiena „Atceries Lāčplēšus!”, kurā jaunieši varēja pielietot apmācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes.Komandām līdzi dzīvoja un pasākumu vadīja grupas „Gainfast” solists, ielu vingrošanas kustības līderis un TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā www.jaunierigassargi.lv, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un biedrību ”MediaGids”.

Projekts tiek īstenots ar Valmieras, Tukuma, Dobeles, Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Siguldas pašvaldību atbalstu, kā arī tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Spēli atbalsta: Tallink, NRJ PRINTING, SIA Rīgas meži, Flora Maiznīca, Kronis, Rīgas skolēnu dome.

Plašāka informācija: www.jaunierigassargi.lv

Sandra Galgāne
Projekta koordinatore
+371 26477549
sandra@mediagids.lv