Rīgu pametusi kārtējā mežacūku saime

Drukāt
Rīgu pametusi kārtējā mežacūku saime

13.08.2015

Naktī no 11. uz 12. augustu Ķīšezera krastā, Juglas apkaimē,  mednieki sagūstīja un izveda no Rīgas teritorijas kārtējo mežacūku saimi.

Foto: J. Vazdiķis

Šoreiz mednieku „ķēriens” bijis nedaudz mazāks nekā divās iepriekšējās reizēs – noķerta viena pieaugusi mežacūka un septiņi sivēni. Pēc mednieku vārdiem, akcents šoreiz likts uz cūku jauno paaudzi. Mežacūku sagūstīšana un pārvešana ilgusi visu nakti un beigusies ap pieciem no rīta.

Arī šoreiz notverto dzīvnieku ceļš veda uz Ādažu un Sējas novadu robežas mežiem. Mežacūku pārvietošana uz minētajām teritorijām ir saskaņota ar Valsts meža dienestu.


Kā stāsta „Pierīgas mednieku kluba” pārstāvis Kaspars Šuikovskis, pēc izvešanas mežacūkas tiek izšķirtas un vēl atsevišķi piebarotas. Tas mazinot iespēju, ka tās kopā meklēs vieglāk pieejamu maltīti tuvējās zemnieku saimniecībās. Pagaidām no Sējas apkārtnes iedzīvotājiem sūdzības nav saņemtas.

Kā ziņots, Rīgas dome ar "Pierīgas mednieku klubu" ir noslēgusi līgumu par mežacūku nogādi no pilsētas teritorijas uz tām atbilstošāku dzīves vidi.

Mežacūku sagūstīšanas video, 12.08.2015. (YouTube)


Informāciju sagatavoja:

Uģis Vidauskis, RD Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 67105908; 26334633