Biķernieku mežā turpināsies kopšanas un izlases cirtes darbi

Drukāt
Biķernieku mežā turpināsies kopšanas un izlases cirtes darbi

24.07.2015

Pirmdien, 27.jūlijā, SIA „Rīgas meži” Rīgas mežniecība turpinās pirms diviem gadiem uzsāktos kopšanas un izlases cirtes darbus Biķernieku mežā.

Foto: J.Vazdiķis

Darbi norisināsies meža teritorijā blakus Biķernieku ielai (ziemeļu pusē), Rīgas mežniecības 120. un 121. nogabalā.

Darbu laikā mežā pamatā turpināsies bojāto, slimību skarto un augšanā atpalikušo koku izciršana, lai dotu vietu augšanai veselajiem un spēcīgajiem kokiem. Tāpat izlases cirtes darbu ietvaros tiek atbrīvota vieta paliekošajiem kokiem, izcērtot arī veselos kokus vietās, kur ir palielināta to biezība.

Darbu laikā vienlaikus tiks veikta arī pameža kopšana. Tas nepieciešams no sabiedrības drošības viedokļa, jo biezs pamežs pilsētas teritorijā var kļūt par aizsegu dažādām nelikumīgām darbībām un apdraudēt meža apmeklētājus. Pēc ciršanas notiek pastiprināta pameža sazelšana, tāpēc jau izkoptajās meža teritorijās gar pastaigu celiņiem vēlāk tiks organizēta ikgadēja pameža kopšana.

Biķernieku meža kopšana notiek saskaņā ar Valsts meža dienesta izdoto ciršanas apliecinājumu. Kopšanas cirte tika uzsākta aizpagājušās vasaras beigās. Šobrīd ir sakopta aptuveni puse meža. Plānots, ka darbi turpināsies līdz šī gada beigām. Darbi ieplānoti periodā, kad tas vismazāk traucē cilvēkiem un mežā ligzdojošajiem putniem.


Fotogalerija: Pameža kopšanas darbi Biķernieku mežā, 2015. g. jūlijs. Foto: F64

 

Papildus informācija:

Rasa Ziediņa

SIA „Rīgas meži” Rīgas mežniecības mežziņa vietniece

Tālr.: 26339958