Muzeju nakts arī Mežaparka Lielajā estrādē – izstāde „Iepazīsties – Koks!”

Drukāt
Muzeju nakts arī Mežaparka Lielajā estrādē – izstāde „Iepazīsties – Koks!”

14.05.2012

19.maija vakarā Muzeju nakts ietvaros apmeklētājus gaida arī Mežaparks, kur Lielās estrādes ēkā iekārtota izstāde „Iepazīsties – koks!”. Izstāde tapusi pēc SIA „Rīgas meži” iniciatīvas, sadarbojoties meža un kokrūpniecības nozarēm – interesantus faktus un negaidītus koka izmantošanas veidus varēs atklāt ikviens.

Lai naktī mežā justos drošāk, mazākos izstādes apmeklētājus pa meža taciņām pavadīs Meža māte, Raganiņa un citi Tērvetes pasaku meža iemītnieki. Pavasara nakts dzestrumu pārvarēt palīdzēs silta zāļu tēja, kas vārīta lielā grāpī, bet jestrākos viesus aicinās meža karaoke.

Erudītie un visu zināt gribošie savas spējas varēs demonstrēt dažādos konkursos, mēģinot atbildēt uz jautājumiem – Kāpēc koka kuģu ēra nav beigusies? Kas saista „Porsche” sporta automašīnas ar Latvijas bērzu? Kāpēc Zviedrijas karali ikdienas gaitās pavada Latvijas koks?

Plašā Muzeju nakts programma Mežaparka estrādes ēkā kļūs arī par 2012.gada Meža dienu centrālo notikumu.

Muzeju nakts dalībniekiem līdz izstādei „Iepazīsties – koks!” būs iespējams aizkļūt arī ar personisko autotransportu, iebraucot Mežaparka teritorijā no Viestura prospekta puses, savukārt apmeklētāju ērtībām, kuri uz estrādi dosies no Zooloģiskā dārza puses, kursēs ekskursiju vilcieniņš.

Izstādes „Iepazīsties – Koks!” mērķis ir saprotamā veidā parādīt visu mežsaimniecības ciklu no sēklu ieguves līdz koksnes pilnīgai pārstrādei un iepazīstināt interesentus ar mežsaimniecības tradīcijām Latvijā, kā arī daudzveidīgajiem ražojumiem, kas no Latvijas tiek eksportēti uz dažādām pasaules valstīm.

Izstāde bez maksas būs atvērta visu 2012.gadu. Darba dienās izstāde pieejama iepriekš pieteiktām grupām, bet no 26.maija tā būs atvērta katru sestdienu no plkst. 11 līdz 18.

Vairāk par Muzeju nakti Mežaparkā uzzināsiet šeit: http://koksirlabs.lv/

Ar Meža dienu 2012 pasākumu kalendāru var iepazīties Zemkopības ministrijas mājas lapā: http://www.zm.gov.lv/doc_upl/md_kalendars_2012.pdf