No RM ikdienas: 19.03-25.03.2012.

Drukāt
No RM ikdienas: 19.03-25.03.2012.

21.03.2012

Ir iestājies pavasaris, paliek siltāks un drīz jau būs dzirdamas atlidojošo putnu balsis. Pirms tas vēl nav noticis, SIA "Rīgas meži" Daugavas mežniecībā tiek rīkotas PUTNU DIENAS. Tiek sagatavoti izejmateriāli putnu būrīšu taisīšanai un, kad tas ir izdarīts, gatavo izvēlētos putnu būrus.

Foto: J.Vazdiķis

Šoreiz ar putnu būrīšu izgatavošanu nodarbojas Lielvārdes pamatskolas skolēni. Viņu uztaisītie piecdesmit putnu būrīši piektdien, 23.martā kopīgi ar skolēniem tiks izvietoti pie kokiem Daugavas mežniecības Riesta un Sila apgaitās.

Olaines-Tīreļu mežniecības priežu sēklu plantācijā salasītie čiekuri aiztransportēti uz Kalsnavas čiekuru kalti. Mežsaimniecisko darbu sezonas strādnieki kopj jaunaudzes. Tiek intensīvi izsniegta malka vietējiem iedzīvotājiem.

Kokaudzētavā "Norupe" pavasara siltums jau nokausējis sniegu. Rekonstruētajās siltumnīcās ievestas un izlīdzinātas šķembas pamata segumam, lai sējeņu paliktņus vienmērīgi un glīti izvietotu siltumnīcās. Ir atvesti pirmie  lielie kūdras maisi, kuros sēsim jauno meža stādu ražu. Stādi, kuri gaida ceļošanu uz mežu, jau var sildīties saulītē un lēnām domāt par pamošanos. Atkal iesēti sēklu paraudziņi, lai noteiktu šopavasar atvesto sēklu dīgtspēju. Pirmie agrākie vasaras puķu dīgstiņi jau iepiķēti kastītēs un jau izskatās pēc maziem puķu  stādiņiem.