RĪGAS MEŽI pirmo reizi aicina balsot par galvaspilsētas skaistākajām Vasaras puķu dobēm – 2023

Drukāt

23.07.2023

SIA “Rīgas meži” no šodienas, 24.jūlija, aicina sabiedrību pirmo reizi balsot par skaistākajām galvaspilsētas “Vasaras puķu dobēm – 2023”! Iedzīvotāju simpātiju balsojumā uzvarējusī dobe tiks apbalvota piektdien, 4.augustā – 1.Baltijas Starptautiskā Vasaras puķu dobju festivāla noslēgumā, kas notiks Rīgā un kā iniciators ir “Rīgas meži”.

Balošana no pirmdienas, 24.jūlija līdz piektdienas, 4.augusta plkst. 8.00 (no rīta) iespējama “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” Facebook lapā: https://ej.uz/py93Šeit ievietotas desmit Rīgas Vasaras puķu dobju fotogrāfiju kolāžas. Lai nobalsotu par sev tīkamāko dobi, jāreģistrējas Facebook un jānospiež “Like”, “Love” vai “Care” emocijzīme. Balsojumu Facebook iespējams atrast arī, meklējot mirkļbirkas #VasarasPuķuDobes2023 un #PuķuDobjuBalsojums.

Desmit dobes balsošanai izvirzījuši “Rīgas meži”, un tās veidojuši un kopj uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” speciālisti un dārznieki. Šīs dobes festivāla ietvaros, atbilstoši noteiktiem kritērijiem, vērtēs arī triju Baltijas valstu galvaspilsētu pārstāvju un ekspertu žūrija.


Savukārt sabiedrība – rīdzinieki un pilsētas viesi, Facebook aicināti balsot par sev tīkamāko dobi, kā arī aplūkot klātienē šos stādījumus:


  • Latvju cimdu raksti – Esplanādes parkā, aiz pieminekļa O.Kalpakam,
  • Lielvārdes josta – pie Brīvības pieminekļa,
  • Liepupes brunču krāsas un raksti – A.Kronvalda parkā, pie pieminekļa R.Blaumanim,
  • Dobe senās Rīdzenes upes tecējuma daļas vietā – Līvu laukumā,
  • Dobe pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas,
  • Madonas brunču krāsas un raksti – A.Kronvalda parkā, pie Kongresu nama,
  • Pēc mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznas veidotā dobe – A.Kronvalda parkā, pie Elizabetes un Strēlnieku ielu krustojuma,
  • Alsungas brunču krāsas un raksti – Uzvaras parkā, pie Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojuma,
  • Suiti cimdu rakstu krāsas un raksti – skvērā Kuldīgas un Slokas ielu krustojumā,
  • Vasaras puķu dobe Ziedoņdārzā, pie strūklakas.

No 2. līdz 4. augustam SIA “Rīgas meži” organizē 1.Baltijas Starptautisko Vasaras puķu dobju festivālu – 2023. Tā laikā eksperti no trīs Baltijas valstu galvaspilsētām vērtēs Rīgas, Tallinas un Viļņas Vasaras puķu dobes. Noslēgumā, katrā pilsētā, atbilstoši noteiktiem vērtēšanas kritējiem, tiks izvēlētas četras dobes šādās kategorijās – dizains, radošums, apsaimniekošana, kā arī katrā galvaspilsētā tiks piešķirta galvenā balva.


Savukārt piekto balvu noteiks iedzīvotāju balsojums, kuru organizē katra pilsēta atsevišķi.


Baltijas festivālā piedalās trīs dalībnieki – “Rīgas meži” (Rīga), “Vilniaus miesto parkai” (Viļņa) un “Kadrioru park” (Tallina). Visi dalībnieki ikdienā rūpējas par savu pašvaldību dārziem un parkiem.


Par “Rīgas mežu” / “Dārzu un parku” Vasaras puķu dobēm

“Rīgas mežu” veidotie apstādījumi priecē un sniedz veldzējumu cilvēkiem, kā arī ienes pilsētvidē vēl lielāku bioloģisko daudzveidību. Tāpat Rīgas apstādījumi ar katru gadu kļūst ilgtspējīgāki. Piemēram, tiek pārskatīti dobju iekārtošanas koncepti, lielāks vasaras ziedu krāšņums ir vietās, kuras ir cilvēku apmeklētākas, savukārt citviet vairāk tiek stādītas ziemcietes.


Šogad “Rīgas mežu” daļa “Dārzi un parki” savās teritorijās izveidojuši un aprūpē aptuveni 60 vasaras ziedaugu stādījumu – 30 vasaras puķu dobes un tik pat augu kompozīcijas – ziedu piramīdas, vāzes, puķu sienas un grozus. Šie pilsētvides elementi atrodas gan pilsētas centrā, gan Pārdaugavā, Mežaparkā, Teikā, Ziemeļblāzmas parkā un citviet.


Vairāk nekā 20 Latvijas galvaspilsētas ziedaugu stādījumi iekļauti arī “Rīgas mežu” izveidotajā Vasaras puķu dobju digitālajā ceļvedī: https://ej.uz/177v. Tajā atrodams arī īss apraksts un foto par katru puķu veidojumu.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību


Papildinformācijai:

Agnese Korbe

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29110062

Agnese.Korbe@rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [48]