Darbu uzsāk konsultants RĪGAS MEŽU kokzāģētavas “Norupe” investora atrašanai un pārdošanas procesa organizēšanai

Drukāt

13.07.2023

SIA “Rīgas meži” izsludinātajā atklātajā konkursā atrasts konsultants – “KPMG Baltics SIA”, kurš turpmāk organizēs kokzāģētavas “Norupe” investora piesaistes un pārdošanas procesu. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu “Rīgas mežu” iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa, ievērojot Rīgas domes un uzņēmuma padomes lemto, kā arī Valsts kontroles un Konkurences padomes norādījumus. Kokzāģētavas pārdošanas mērķis ir novērst tirgus un konkurences kropļošanu.

Atbilstoši līguma noteikumiem, konsultantam 12 mēnešu laikā jāpiedāvā “Rīgas mežiem” saistošākais un izdevīgākais piedāvājums, kā rezultātā tiktu noteikts konkrētā brīdī atbilstošākais kokzāģētavas pircējs jeb investors.

Pakalpojums tiek dalīts piecos etapos: darījuma stratēģijas izstrāde, potenciālo investoru uzrunāšana, padziļināta darījuma izpēte un izvērtēšana, kā arī atbalsts darījuma noslēgšanā. Pakalpojuma līguma summa ir 24 900,00 eiro (bez PVN), un par veiksmīgu darījuma noslēgšanu plānots papildus atlīdzības maksājums.


Kopš “Rīgas meži” pērnā gada jūnijā uzsākta iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa, uzņēmums īpašu uzmanību pievērš tam, lai lēmumu sagatavošana un pieņemšana balstās labas pārvaldības, tiesiskuma, caurspīdīguma un aprēķinos balstītos principos. Tāpat “Rīgas mežiem” būtiski rūpēties par kokzāģētavas darbinieku interesēm.


Pērnā gada beigās, izvērtējot iespējamos kokzāģētavas pārdošanas veidus, to atbilstību potenciālo investoru pieprasījumam un “Rīgas meži” interesēm, par uzņēmumam izdevīgākajiem atzīti šādi iespējamie scenāriji:


  • kokzāģētavas biznesa (visu aktīvu un saistību kopuma) pārdošana vai,
  • kokzāģētavas biznesa ieguldīšana jaunas kapitālsabiedrības pamatkapitālā un secīga kapitāldaļu pārdošana.

Gadījumā, ja pēc rūpīgas investoru atlases un uzrunāšanas netiek saņemti atbilstoši piedāvājumi kokzāģētavas biznesa pārdošanai un kapitāldaļu pārdošanai, tad veicama kokzāģētavas visu aktīvu pārdošana.Potenciālajiem investoriem


Sīkākai informācijai par iespēju kļūt par kokzāģētavas investoru un iesaistīties tās iegādes procesā, lūgums sazināties ar konsultantu – “KPMG Baltics SIA”, e-pasts: kaseniece@kpmg.com!


 

Par kokzāģētavu “Norupe”

“Rīgas mežu” kokzāģētava “Norupe” izveidota pirms aptuveni desmit gadiem, tajā investējot vairāk nekā desmit miljonus eiro. Iekārtas ir darba kārtībā, taču, lai tās modernizētu un palielinātu darba ražīgumu, nepieciešamas būtiskas investīcijas, kā arī izejmateriāli ražošanai. 

Aplēses liecina: ja arī teorētiski “Rīgas meži” iegādātos jaunas iekārtas, kokzāģētavu saglabājot uzņēmuma sastāvā, tā turpmāk stagnētu, jo:

  • 2021.gadā Rīgas domes apstiprinātais uzņēmuma stratēģiskais mērķis un grozījumi “Meža apsaimniekošanas plānā” nosaka būtisku koku ciršanas apjoma samazinājumu, lielāku uzmanību pievēršot rekreācijas teritoriju un bioloģiskās daudzveidības aizsardzībai un attīstībai,
  • atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likumam, uzņēmumam atļauts pārstrādāt tikai tos apaļkokus, kuri iegūti tā īpašumā vai apsaimniekošanā esošajās teritorijās.


Par SIA “Rīgas meži”


SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions – 2023” par straujāko izaugsmi.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

Ieva.Berzina@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [48]