Informācija par Dziesmu un deju svētkiem RĪGAS MEŽU apsaimniekotajā Kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”

Drukāt

02.07.2023

SIA “Rīgas meži” sniedz aktuālāko informāciju un apkopojumu saistībā ar XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem uzņēmuma apsaimniekotajā Kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”.

  • Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana: no 3. līdz 10.jūlijam “Mežaparkā” daudzviet noteikts transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas aizliegums. Piemēram, Meža, Siguldas un Ostas prospektā.
  • Transportlīdzekļu iebraukšana: no 3. līdz 10.jūlijam “Mežaparka” teritorijā atļauts iebraukt tikai ar tādu transportlīdzekli, kuram  XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku organizatori izsnieguši iebraukšanas atļaujas. “Rīgas mežu” izsniegtās atļaujas “Mežaparkā” šajā periodā nedarbojas.
  • Transportlīdzekļu stāvēšana: no 3. līdz 10.jūlijam “Mežaparkā” nav pieejams bezmaksas stāvlaukums vecā hipodroma teritorijā (iebraukšana no Meža prospekta).
  • Ierobežojumi un pagaidu novietnes velosipēdiem, skrejriteņiem utml: no 4. līdz 10.jūlijam “Mežaparkā” noteikti iebraukšanas ierobežojumi velosipēdiem, skrejriteņiem, velokartiem utml. Privāto un nomas velosipēdu un skrejriteņu novietošanai speciāli izveidotas pagaidu novietnes.
  • Cilvēkiem ar kustību traucējumiem: no 4. līdz 10.jūlijam “Mežaparkā” cilvēkiem ar kustību pieejamas labierīcības (tās pieejamas arī ikdienā), kā arī uz / no pasākumiem kursēs speciāls transports.

Plašāka informācija par aktuālo svētku laikā:


“Rīgas meži” aicina ievērot svētku rīkotāju noteiktos dažādu transportlīdzekļu pārvietošanās, t.sk. apstāšanās un stāvēšanas nosacījumus, kā arī izmantot sabiedrisko un velo transportu vai mikromobilitātes rīkus.

 


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

Ieva.Berzina@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki `

https://www.facebook.com/EkVidO2/