Meža dienu mēnesī rīdzinieki aicināti attīrīt Rīgas mežus

Drukāt
Meža dienu mēnesī rīdzinieki aicināti attīrīt Rīgas mežus

09.04.2021

Cilvēki vienmēr tiek aicināti doties uz mežu – pastaigāties, atpūsties un sportot. Izsludinot tīrības mēnesi, “Rīgas meži” aicina no 12. aprīļa līdz 17. maijam savākt Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas mežos izmestos atkritumus un maisus atstāt pie atkritumu tvertnēm vai koka barjerām. “Rīgas mežu” darbinieki regulāri novēros atkritumu daudzumu un vedīs tos prom no meža.

Pavasaris ir īstais laiks, lai ietu laukā, sakārtotu apkārtni, aizvāktu pa ziemu izmētātos atkritumus un stādītu kokus. Ikgadēji aprīļa beigās vides sakopšanai tiek rīkota gan Lielā talka, gan mazas, lokālas talkas. Šogad “Rīgas meži” mēneša garumā – no 12. aprīļa līdz 17. maijam – aicina iedzīvotājus talkot mežā individuāli, nedrūzmējoties un netiekoties talcinieku kompānijās.

Ik gadu mežu kopšanas talkas tiek rīkotas Meža dienu ietvaros. Tiek stādīti un kopti meži, koki, parki, vēsturiskas vietas un tuvākās apkārtnes, meklēti dižkoki un novēroti putni, kā arī rīkotas skolēnu ekskursijas pa meža takām un velobraucieni. Pirmās Meža dienas Latvijā notika pirms 93 gadiem – 1928. gada 12. maijā. “Meža izpratne: ceļš uz atveseļošanos un labsajūtu” ir šī gada Meža dienu moto. Svaigā gaisā, sakoptā un tīrā mežā cilvēks jūtas vislabāk un spēj gūt enerģiju. Rīgas pilsētas meži ir piemēroti atpūtai un fiziskām aktivitātēm, tāpēc parūpēsimies par mums piederošo vērtību kopā.

Pastaigas un aktivitātes mežā ir īpaši aktuālas pandēmijas laikā, kad arvien vairāk cilvēku meklē jaunus pastaigu maršrutus mežos. Jāatceras likumsakarība – jo vairāk cilvēku, jo iespējams lielāks piesārņojums. Tieši tādēļ pastaigās līdzi ieteicams ņemt cimdus un atkritumu maisu, lai savāktu pamanītos gružus. “Rīgas meži” aicina ikvienu piedalīties mežu un apkārtējās vides sakārtošanā un atjaunošanā un pateicas iedzīvotājiem, kas regulāri ziņo par atkritumu izgāztuvēm mežā. 2020. gada izskaņā “Rīgas meži” jaunu pastaigu maršrutu plānošanai piedāvāja digitālo karti www.mdps.rigasmezi.lv, kurā redzamas mežu teritorijas ar takām, stigām un atpūtas vietām. Lai iedvesmotu citus labiem darbiem, lūdzam fotografēt savu vākumu un publicēt sociālajos tīklos ar tēmturiem #ejmežā un #talkamežā.

 

Informāciju sagatavoja Elizabete Ronija Dreimane, SIA “Rīgas meži” sabiedrisko attiecību speciāliste