Rīgas mežos nelegāli izmesto atkritumu savākšana un izvešana gadā izmaksā ap 130 tūkstošiem eiro

Drukāt
Rīgas mežos nelegāli izmesto atkritumu savākšana un izvešana gadā izmaksā ap 130 tūkstošiem eiro

17.03.2021

LTV1 raidījums “Vides fakti” kopā ar Rīgas mežniecības mežzini Uldi Gaisu pēta un skaidro nelegālo atkritumu izmešanu Rīgas mežos: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/13.03.2021-vides-fakti.id213851/

“Ar nelegālām izgāztuvēm nākas sastapties regulāri, un ir zināmi vairāki “melnie punkti”, kur regulāri šādas izgāztuves tiek izveidotas. Nelegāli atkritumi Rīgā tiek izmesti netālu no Bolderājas karjera, Dreiliņu mežā pie Ulbrokas kapiem, Sila ielā pie Šķirotavas un Ziepniekkalnā pie Ozolciema ielas. “Rīgas mežiem” ir divas smagās kravas automašīnas un divi traktori, kas izved atkritumus un strādā nepārtraukti, ja vien cilvēki nav atvaļinājumā. Lai izvestu atkritumus no Rīgas mežiem, gadā tas izmaksā ap 120 – 130 tūkstošiem eiro,” skaidro Uldis Gaiss. 

Par vidē izmestiem atkritumiem aicinām ziņot policijai un mobilajā aplikācijā #VidesSOS. Valsts vides dienests 2020. gadā saņēma vairāk nekā 5000 ziņojumu par Latvijā atrastām nelegālām izgāztuvēm. Cilvēki aktīvāk pievērš atbildīgo dienestu uzmanību šai problēmai, jo no visiem #VidesSOS saņemtajiem ziņojumiem 2020. gadā vismaz 65% bijuši par vidē izmestiem atkritumiem. Visvairāk atkritumu izmet autoservisi, dabā nonāk arī sadzīves atkritumi, toties būvgružu izmešana samazinās.

Par atkritumu izmešanu mežā grāvī vai kur citur privātpersonas var sodīt ar naudas sodu līdz 1000 eiro, bet juridiskās personas – līdz pat 2800 eiro.

Raidījumā redzēto atkritumu daudzumu iesakām vest uz “Getliņu” poligonu, samaksājot 40 eiro. Meži paliks neizbraukāti un nepiemēsloti, atkritumi – sašķiroti, sirdsapziņa – tīra! Uzturēsim vidi un dabu tīru!

Informāciju sagatavoja Elizabete Ronija Dreimane, SIA “Rīgas meži” sabiedrisko attiecību speciāliste