Mežaparka Lielā estrāde saņēmusi “Kilograms kultūras” balvu nominācijā “Gada notikums”

Drukāt
Mežaparka Lielā estrāde saņēmusi “Kilograms kultūras” balvu nominācijā “Gada notikums”

04.03.2021

27. februārī aizvadīta sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras” ceremonija – deviņās kategorijās apbalvoti pērnā kultūras gada spilgtākie notikumi un procesi. Par gada notikumu tika atzīta ekspluatācijā nodotā Mežaparka Lielā estrāde, kuru apsaimnieko SIA “Rīgas meži”.

Arhitekts Austris Mailītis, saņemot balvu, sacīja: Šis nu gan ir varens pārsteigums! Pagājušajā vasarā, kad tika pabeigta koristu puse, notika tāda skaņu iemēģināšana. Sanāca kopā 30 kori un dziedātāji izretojās estrādē. Tika nodziedātas vairākas tautasdziesmas, un bija sajūta, ka ir, ka būs, ka “Sidraba birze” skanēs! Es izjūtu pateicību strādāt kopā ar tik lielu komandu. Paldies koncepcijas autoriem, paldies kolēģiem, būvniekiem, pasūtītājam. Galvenais – paldies Dziesmu svētku kopienas cilvēkiem! Pēc gada mēs gan jau varēsim teikt – lai skan!”

2020. gada 21. maijā, mēnesi pirms līgumā noteiktā termiņa, Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā Mežaparka Lielās estrādes B posma pirmās kārtas būvdarbus. Atbilstoši arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša iecerei tapusi "Sidraba birzs" – unikāla metāla konstrukcija ar vairāk nekā 500 akustiskajiem vairogiem un adiabātisko sistēmu, kas vasaras karstumā ļaus atvēsināt dziedātājus, dzesējot sakarsušo gaisu ar ūdens miglas palīdzību. Estrādes atjaunošanu pilnībā bija plānots pabeigt līdz 2023. gada Dziesmu un deju svētkiem, taču labvēlīgie darba apstākļi paātrinājuši estrādes pārbūves procesu – tā būs pabeigta līdz šā gada beigām.

“Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Fināla balsojumam izvirzītie darbi izraudzīti trīs skatītāju un klausītāju balsojumos – pavasara, rudens un ziemas balsojuma kandidātus izraudzījās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas profesionāļu žūrija, bet skatītāji un klausītāji noteica, kuri no tiem nokļuva fināla balsojumā Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Informāciju sagatavoja Elizabete Ronija Dreimane, SIA “Rīgas meži” sabiedrisko attiecību speciāliste