Ar iestādītu tulpju koku ieskandina Latvijas dalību Pasaules talkā

Drukāt
Ar iestādītu tulpju koku ieskandina Latvijas dalību Pasaules talkā

18.09.2019

Trešdien Rīgā, pie Māras dīķa kustības "Lielā talka", SIA “Rīgas meži” un AS “Latvijas valsts meži” pārstāvji un jaunieši no Liepnas vidusskolas un Kandavas ieskandināja Pasaules talku, iestādot koku Māras dīķa apstādījumos.

“Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” dārznieki  kopā ar Pasākuma dalībniekiem iestādīja Latvijā reti sastopamo tulpju koku kā simbolisku starta signālu Latvijas dalībai Pasaules talkā 21.septembrī, kā arī podiņos iesēja katrs savu nākotnes dižkoku.

Stādīšana notika panamiešu dziedātāja Charlie Vas dziesmu pavadījumā.

"Visā pasaulē 21.septembrī otrajā Pasaules talkā vairāki miljoni cilvēku dosies sakopt un atbrīvot apkārtējo vidi no atkritumiem. Latvija citu pasaules valstu vidū var izcelties – mēs to darām jau 12 gadus un arī šogad sakopšanu paveicām jau pavasara Lielajā talkā. Tādēļ mēs pievienosimies ar koku sēšanas un stādīšanas akciju "Laimes koki" - lai katra iesētā sēkla vai iestādītais stāds varētu izaugt par nākotnes dižkoku. Tas būs mūsu ieguldījums pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā," sacīja "Lielās talkas" vadītāja Vita Jaunzeme.

SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers minēja, ka tulpju koka iestādīšana simboliski apliecina, ka esam pasaules daļa, jo koks ar savām saknēm pasveicinās kokus un cilvēkus otrā zemeslodes pusē, un tāpat kā pasākuma laikā pilinošā lietus lāses ir varbūt iztvaikojušas no tepat blakus esošā Māras dīķa, Baltijas jūras vai vistālākā okeāna, koka saražotais skābeklis paliks tepat Rīgā, Latvijā vai tik pat labi – aizvējos līdz pat Panamai vai Antarktīdai.

Pasaules talka (World Cleanup Day (WCD)) ir pasaulē lielākā atkritumu vākšanas akcija, kas pirmo reizi norisinājās 2018.gada 15.septembrī, pulcējot 18 miljonus cilvēku 157 pasaules valstīs. WCD idejas pamatā ir triju Baltijas valstu talkas tradīcija, ko par globālu akciju izveidoja Igaunijas organizācija "Let's Do It World". Latvijas dalību šajā akcijā koordinē kustība "Lielā talka". Šogad Pasaules talkas starptautisko koordinēšanu uzņēmusies Kosova.