Prezentēs ekotūrisma ceļvedi par dabas un kultūras vērtībām Jaunciema apkārtnē

Drukāt

09.05.2019

Otrdien, 14.maijā, Kultūras pilī Ziemeļblāzma tiks prezentēts Rīgas meži un izdevniecības Jumava jaunākais radošais veikums: Rīgas ekotūrisma un dabas vērtību ceļveža “No Daugavas līdz Gaujai” 1.daļa, kas ļaus lasītājiem ieraudzīt jaunā gaismā galvaspilsētu ietverošās zaļās oāzes Jaunciema apkārtnē.

Šī būs jau sestā Rīgas meži un izdevniecības Jumava kopīgi izdotā grāmata par dabas vērtībām Rīgā un tās apkārtnē. Biedrības «VAK Mantojums» valdes priekšsēdētājs Aivars Jakovičs ir autors piecām no tām – izdevumam divās daļās “Ekotūrisma ceļvedis. Rīgas piejūra”, kurā apkopoti vēl nedzirdēti interesanti fakti par SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajām Rīgas piejūras teritorijām, kā arī ceļvežiem par Mežaparku un Šmerļa mežu.

Citu autoru vadībā tapis arī tūrisma ceļvedis par galvaspilsētas dārziem un parkiem, iekļaujot gan interesantus vēstures faktus, ģeogrāfiju, botāniku, gan iesakot lasītājiem vērtīgus pastaigu maršrutus galvaspilsētā.

“Kāpēc es izvēlējos rakstīt tieši par Jaunciema apkārtni? Bērnības vasarās ar saviem vecākiem bieži braucu uz Vecāķiem. Vilcienā traucoties pāri Mīlgrāvja tiltam, biju burtiski “pielipis” vagona logam. Manu uzmanību saistīja plašais Ķīšezera ūdens spogulis, Sniķersaliņa, bāciņa Trīsciema krastā, Ūlupkalna mežainais kūkums, ugunsnovērošanas tornis aiz tā, bet īpaši – Jaunciems ar papīrfabrikas skursteni un noslēpumaino mežu – tur otrā, šķietami nesasniedzamā, krastā”, par pamudinājumu kādreiz iepazīt Jaunciema apkārtnē atrodamās vērtības grāmatas ievadvārdos atceras A.Jakovičs.

Un izrādās, ka noslēpumainais mežs slēpj sevī gan mazākus un lielākus ezeriņus, gan purvus un pakalnus, gan vēsturiski nozīmīgas viensētas un mazus ciematiņus.

Izsmeļošais un detalizētais dabas un kultūras vērtību apraksts papildināts ar vēsturiskiem un aktuāliem foto, kartēm un maršrutu ieteikumiem, kurus mērot ar ceļvedi rokās.

Grāmata būs nopērkama grāmatnīcās.

Prezentācijas sākums otrdien, 14.maijā, plkst. 11:00, Kultūras pils Ziemeļblāzma kamerzālē