Esplanādē izvietots vides foto stends ar uzgleznotām 3D ilūzijām

Drukāt
Esplanādē izvietots vides foto stends ar uzgleznotām 3D ilūzijām

07.05.2019

Tuvojoties Starptautiskajam 3D mākslas festivālam “Rīgas ilūzijas”, kas norisināsies kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” no 2019. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam, festivāla organizators – SIA “Rīgas meži” ir izvietojusi Esplanādē pilsētvides stendu ar uzgleznotām optiskām ilūzijām. Stends informē iedzīvotājus par tuvojošos festivālu un piedāvā iespēju nofotografēties pie 3D gleznojumiem, kļūstot par attēlotās ainas dalībniekiem.

Daudzfunkcionāls pilsētvides stends ar 3D gleznojumiem ir otrais šāda veida objekts Rīgā, pirmais stends ir izvietots “Mežaparkā”.

Foto stends piedāvā parka apmeklētājiem kļūt par divu sižetu dalībniekiem. Pirmajā sižetā attēlota krastā izskalota milzīga zivs, bet otrajā - ģeometriskas abstrakcijas. Foto stends ir izvietots parkā iepretim Latvijas Nacionālajam Mākslas muzejam.

Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks var kļūt par 3D zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. Skatoties uz šiem attēliem caur telefona vai fotokameras objektīvu no konkrētā punkta, kas ir atzīmēts uz asfalta, zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs” - reāls.

SIA “Rīgas meži” šo radošo ieceri izveidot palīdzēja pazīstami 3D mākslinieki no Sanktpēterburgas – Viktors Puzins (Viktor Puzin) un Marija Kudaševa (Maria Kudasheva). Viņi ir foto sienas optisko ilūziju autori. Ar abiem māksliniekiem uzņēmums sadarbojas kopš 2014. gada, kad “Mežaparkā” uz asfalta tika uzgleznots pirmais Latvijā 3D zīmējums “Alnis”.

Parka apmeklētāji aicināti fotografēties pie stenda un dalīties ar bildēm sociālajos tīklos Instagram un Facebook, pievienojot tēmturi #rīgasilūzijas2019, un piedalīties populārāko bilžu konkursā. Lai piedalītos konkursā, sociālo tīklu lietotājam ir jāpārliecinās, ka bildes privātuma iestatījumi atļauj bildes publisku apskati.

Starptautiskā 3D mākslas festivāla “Rīgas ilūzijas” norises laikā no 2019. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam organizatori noskaidros, kuras bildes ir saņēmušas visvairāk atzīmju “Patīk” no sociālo tīklu lietotājiem. Vispopulārāko bilžu autori festivāla noslēguma pasākumā saņems atzinības balvas no SIA “Rīgas meži”.

Šis ir jau otrais foto stends ar uzgleznotām 3D ilūzijām, kuru izvietojusi SIA “Rīgas meži”. Pirmais marta vidū tika izvietots kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”. 

Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas ir vienīgais šāda veida festivāls Baltijā, kura laikā starptautiski atzīti mākslinieki Rīgā, kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” teritorijā uz asfalta veidos lielformāta 3D gleznojumus.

           

 

 

Informāciju sagatavoja: Inese Vikļuka, SIA “Rīgas meži” daļas “Mežaparks” kultūras projektu vadītāja, inese.vikluka@riga.lv  

 

Vairāk informācijas: inese.vikluka@riga.lv