Kronvalda parkā stādīs Krimas liepas

Drukāt

24.04.2019

Trešdien, 24. aprīlī, ar Ukrainas vēstniecības un Latvijas dendrologu biedrības atbalstu SIA “Rīgas meži” darbinieki kopā ar vēstniecības un biedrības pārstāvjiem Kronvalda parkā stādīs 3 Krimas liepu dižstādus.

Latvijas dendrologu biedrība savā kopsapulcē par 2019.gada koku noteikusi Krimas liepu “Tilia x euchlora K. Koch”.

Krimas liepa Latvijā ir svešzemju koku suga jeb precīzāk – parastās un Kaukāza liepas starpsugu hibrīds. Koka izcelsmes areāls ir Austrumukrainas teritorija, Krima. Koks sasniedz 25 metru augstumu un veido aptuveni 8-10 metru platu, pārkarenu, cilindriskas formas zaru vainagu. Īpašā koka pazīme ir vidēji lielās un spīdīgās lapas, kas koku izceļ apkārtējo vidū. Rudenī koka lapojums krāsojas gaiši dzeltenos toņos, saglabājot raksturīgo lapu spīdumu. Lapas plātne pie pamata izteikti asimetriska, lapas mala ar akotainiem, gaišiem zobiņiem.

Krimas liepa zied jūlija beigās un augusta sākumā, pēc parastās liepas, un tās ziedi ir salīdzinoši lieli, ar intensīvu smaržu. Koki veido stabilus stumbrus ar simetrisku zarojumu, tie ir piemēroti pilsētu augšanas apstākļiem, jo nav izvēlīgi grunts prasību ziņā, ir sausumizturīgi, piemēroti formēšanai un cirpšanai, tiem ir maz kaitēkļu un slimību.

Šie koki vairos Rīgas parku dendroloģisko daudzveidību un vērtību, uzskata Rīgas dārzu, parku, skvēru un aleju apsaimniekotājs “Rīgas meži”.

Stādīšana notiks plkst. 15:00 Kronvalda parkā blakus ukraiņu dzejnieka, rakstnieka, publicista Tarasa Ševčenko (1814-1861) piemineklim