Rīgas vadība Ziemassvētku egles šogad noskatīs vēsturiski nozīmīgajās Ziemassvētku kauju norises vietās

Drukāt
Rīgas vadība Ziemassvētku egles šogad noskatīs vēsturiski nozīmīgajās Ziemassvētku kauju norises vietās

14.11.2018

Ceturtdien, 15.novembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar SIA „Rīgas meži” pārstāvjiem un žurnālistiem dosies uz SIA „Rīgas meži” Tīreļu mežniecību, lai izraudzītos krāšņākās Rīgas Ziemassvētku egles.

 

Pasākuma laikā tiks izvēlētas trīs Ziemassvētku egles: viena no tām tiks novietota Doma laukumā, otra - 11.novembra krastmalā (pie Akmens tilta), bet trešā - Rātslaukumā.

Šāds Ziemassvētku egļu izraudzīšanās pasākums Rīgai piederošajos mežos tradicionāli norisinās katru gadu, un uz to vienmēr tiek pieaicināti viesi. Šogad – Latvijas simtgades gadā – Rīgas lielās ziemassvētku egles tiks meklētas vēsturiski ļoti nozīmīgā vietā, kur pirms 102 gadiem norisinājās Ziemassvētku kaujas.

Šeit atrodas SIA “Rīgas Meži” izveidotās un apsaimniekotās I Pasaules kara Ziemassvētku kauju atceres vietas, kurām ir liela nozīme ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas vēsturē. Tās bija vienas no lielākajām un sīvākajām I Pasaules kara kaujām Eiropā no 1916. līdz 1918. gadam. Ziemassvētku kaujās pirmo un vienīgo reizi uzbrukumā pēc vienota kaujas plāna gāja visi latviešu strēlnieku pulki. Pēc šīm kaujām leģendāras kļuva latviešu karavīru militārās prasmes, drosme un varonība, latviešu strēlniekiem pēc tam spēlējot izšķirošu vēsturisku lomu pasaules mēroga procesos.

Šeit atrodas Antiņu kapi, “Rīgas mežu” 2016.gadā atjaunotā vēsturiskā medikamentu noliktava, restaurētās latviešu strēlnieku zemnīcas un turpat blakus esošie ierakumu posmu fragmenti.

Katru gadu šo vēsturisko vietu apmeklē vairāki tūkstoši skolēnu, ārzemju tūristu un vēstures entuziastu. Ar notikumiem, kas šeit risinājās pirms vairāk kā simts gadiem, visbiežāk viņus iepazīstina biedrības “Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos” dalībnieki.

Ceturtdien šie jaunieši palīdzēs Rīgas mēram un vicemēram izraudzīties egles un dalīsies ar stāstiem par notikumiem 1.Pasaules kara laikā.  Par sevi viņi saka tā: “”Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos” ir entuziastu grupa, kas pēta un popularizē latviešu strēlnieku gaitas. Pētniecībai izmantojam arhīva un praktiskās pētniecības procesā iegūtos materiālus. Popularizējot sabiedrībā kauju gaitas un sadzīves apstākļus mēs izmantojam interaktīvus paņēmienus, lai jaunatnei un sabiedrībai kopumā būtu interese par 1.Pasaules kara notikumiem Latvijas teritorijā. Kopumā esam dažādu profesiju pārstāvji, bet mūs vieno kopēja interese – militārā vēsture un cieņa pret tiem, kas cīnījās par mūsu Latviju. Ļoti novērtējam SIA “Rīgas Meži” ieguldījumu, izveidojot Ziemassvētku kauju piemiņas vietu.”

Pasākuma noslēgumā plānots stādīt jaunas eglītes, kas izaugs izvēlēto Rīgas Ziemassvētku egļu vietā.

Egļu meklēšanas pasākumā laipni aicināti piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji! Līdz plkst.10 Strēlnieku laukumā pasākuma dalībniekus gaidīs autobuss (pielikumā shēma, kā nokļūt uz egļu izraudzīšanās vietu). Pasākums SIA “Rīgas meži” Tīreļu mežniecībā sāksies plkst.11:00

Pasākuma dalībnieki aicināti laicīgi padomāt par atbilstošu apģērbu un apaviem atkarībā no laika apstākļiem!